fenilalanin

Nejlepší odpověď
panenka

Fenylalanin (zkratka Pha, Pa, Phe, F) patří mezi kódované esenciální glukoplastické i ketoplastické aminokyseliny (tzn. lidské tělo si ji neumí samo vyrobit). V čistém stavu je to bílá krystalická látka. Je velmi důležitý jako sloučenina, která slouží k tvorbě neurotransmiterů (přenašečů nervového vzruchu), tedy pro činnost nervové soustavy.

Zdroj: http://www.az-encyklopedie.in­fo/f/31365_Fe­nylalanin/

Další odpovědi
Miroslavst

No a co je otázka?
Fenilalanin je obsažen v potravinách a nesmí ho jíst lidé, kteří jsou na něj alergičští.
To jsi chtěl slyšet?