Nikii

FELICIE BATERKA

čau mam otázku… mám felicii a chci se zeptat jestli musím baterku před zimou nabít nebo to mám nechat normálně at se samo nabíjí normálně. Slyšela jsem že to je lepší.
Doplňuji:
Mám zkušenosti že v zimě jsem měla z felicii problemy. Auto nad 0 v pohodě startovalo ale jak se přituhovalo tak najednou z ničeho nic baterka kiksla…ze dne na den a při –10 až –15 ani škit a baterka byla 3 měsíce stará…

Nejlepší odpověď
kropitko

Ano doporučuje se před zimou baterii zkontrolovat a případně ji dobít.
Doplňuji:
Tak já si myslím, že je to lepší, než pak být v zimě nemile překvapená, že mi auto nestartuje, zde více info i s návodem. http://bateri­eonline.blogspot­.com/2010/11 Nebo můžete zajet do odborného servisu, kde vám jí přeměří, udělají zátěžový test.

Další odpovědi
mosoj

Pokud jezdíte,
naprosto bezvýznamné. Vzápětí ji máte nabitou na takové úrovni jakou umožňuje váš regulátor u alternátoru.

Význam to má pouze v tom případě, že necháváte auto přes zimu stát a nejezdíte s ním. Pak to chce udělat ale několikrát.

Hlada

Záleží na tom, jak se s autem jezdí. Jestli se auto používá tak, že se akumulátor stačí dobíjet, pak je další dobíjení zbytečné. Pokud jezdíte málo, je dobré mít podle možností auto trvale napojené na konzervační nebo solární nabíječku.

janek66

Hodně o stavu baterky napoví i samotné startování.Startér roztáčí motor určitou rychlostí, při nižších teplotách rychlost může poklesnout, ale musí být plynulá.Pokud se motor při startování na okamžik jakoby zastaví je nejvyšší čas nabít baterku.

kropitko

Omlouvám se, špatně jsem to okopírovala http://bateri­eonline.blogspot­.com/2010/11/na­bijeni-autobaterie-pred-zimou.html

mosoj

No neuškodí, ale ničemu nepomůže.
Znovu podotýkám pokud se jezdí. Pokud se nejezdí pak ano, ale jedno nabití je houby platné.