Brasty

Felicie 1,6 – přehřívá se

Už jsem nechal vyměnit čidlo, termostat, zkontrolovat vodní pumpu a stále se přehřívá. Prosím poraďte co s tím. (Nové auto zatím kupovat nebudu)

Odpovědi
mojitek

Ve Feldě 1,6 je motor od VW,ale neva,zadej tento dotaz na skoda.panda do diskuzního fóra,tam ti poraděj.

mosoj

A opravdu se přehřívá. Je třeba zkontrolovat teplotu chladicí vody teploměrem.
Jestli teplota odpovídá tomu co ukazuje palubní teploměr.
Pokud je opravdu všechno OK tak to může být jedině nízký průtok chladicí kapaliny chladicím systémem či vodní kámen na chladiči. Příčin může být mnoho. Jednou z nich je, že do chladicího systému nebyla používána destilovaná voda. Na rozpouštění vodního kamene se prodávají chemické přípravky, dost často ale potom chladič začne téct.