Helpmah

Jak se projevují 1. a 2. fáze mutace hlasu?

Chci se zeptat, jak se provejuji 1. a 2. faze mutace hlasu.

Nejlepší odpověď
Lamalam

První fáze – delší mluvení je dospívajícímu jedinci na obtíž, rychle zahřipne.
Druhá fáze – nastává po roku, hlas se těžce ovládá, přeskakuje. Někdy může toto období trvat jen jednu noc.
Třetí fáze – hlas se upravuje do své konečné podoby ještě asi 2 roky. Získává větší rozsah, intenzitu i výraznejší barvu.

Zdroj: https://www.mo­drykonik.cz/mu­tace/

Další odpovědi
anonym

Napřed začnete vykašlávat hlen a pak 1× měsíčně silně krvácet.