bauerlukin

Poradíte fantasy nebo sci-fi filmy/série, u nichž nemusím znát děj předcházejících dí­lů?

Dobrý den, rád bych se díval na nějaké sci-fi nebo fantasy filmy, ale bohužel mám zkušenost, že u většiny těch filmů musíte vidět předcházející díly, jinak se v tom ztratíte a jste namydlení. Nebaví mě to ale sledovat od začátku. Chci se teda zeptat jestli byste mi mohly doporučit nějaké takové známé filmy, či filmové série, u kterých nemusím znát děj předcházejících dílů. Mam na mysli filmy podobné Pánu prstenů, Star Wars, Hobita, Avengers, Hře o trůny.. Dikes

Odpovědi
Arne1

Všechno cos vypsal jsou příběhy s dlouhou časovou linkou, kde samozřejmě děj pokračuje. Z toho, co má trochu nezávislosti bych vybral:
Start Trek (hlavně TOS, částečně i TNG)
7 days
Andromeda
Cleopatra 2525
Dark Angel
Highlander
Mond Basis Alpha 1
Outer Limits
Raumpatrouille
SeaQuest
Sliders
UFO
a některé další.
Názor na samostastnost jednotlivých dílů může být odlišný.

Funna

Černé zrcadlo (Black Mirror)…série se samostatnými díly, které jsou na sobě úplně nezávislé…většinou jsou to povídky z blízké budocnosti k zamyšlení s prvky sci-fi…i když první díl první série zrovna sci-fi není vůbec…
hodnocení na ČSFD je 88%, což hodně dobré číslo.. https://www.csfd­.cz/film/214772-cerne-zrcadlo/prehled/