Avatar uživatele
Registrovaný

Faktura z Bulharska - pořídit ji u nás ve firmě s DPH nebo bez?

Dobrý den,
do firmy nám došla faktura z Bulharska. Nejsme si jisti tím, zda ji u nás ve firmě pořídit s DPH nebo bez něj. Místo plnění je v Bulharsku a faktura je vystavena v EUR. Osobně si myslím, že pokud plnění neprobíhá na území ČR, nemá to s českými daněmi nic společného.
Děkuji za odpověď, zdraví
Lucie Vaculíková

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nejsem odborník, ale myslím, si, pokud nebyly nějaké změny, že faktury ze zahraničí se účtují bez DPH. DPH zůstane v té zemi, odkud zboží je. K faktuře jsme přikládali potvrzení o proclení.
Aspoň tak jsem to dělali fakturami do Německa.


Avatar uživatele
Zlatý

Bulharsko je členem EÚ, takže vaše úvaha "nemá to s českými daněmi nic společného" je chybná...

Zákon o DPH (§ 35) popisuje celkem jasně:
a) co všechno musí takovýto doklad obsahovat
(§ 35/1)
b) co všechno musíte na doklad doplnit Vy
(§ 35/2)
c) že toto plnění musí být zahrnuto do daňového přiznání
(§ 35/1.h)

Protože však na jedné straně se daň (kterou si sama vypočtete) musí uvést na výstupu a na straně druhé jste oprávněna si tutéž daň uplatnit na vstupu, tak z pohledu cash-flow nic platit nebude, ale administrativně je to pakárna.

btw. nevím jestli předm,ětem fakturace byla dodávka zboží či služeb..., pokud služeb, tak pak se jedná o jiné ustanovení zákona (§ 31), ale princip je stejný.

Vřele doporučuji si tuto pasáž zákona o DPH prostudovat :-)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/dph/cast1h2d 5.aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 775
Zlatý mosoj 433
Zlatý gecco 271
Zlatý ivzez 253
Zlatý Hlada 251
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 173
Zlatý led 171
Zlatý annas 158

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.