fanynek

Externí pevný disk pro nahrávání z DVD recorderu musí mít vlastní zdroj proudu a nebo stačí přes USB z recorderu?

Odpovědi
Muffz

Není potřeba externí zdroj, je to stejné jako u PC – v obou případech disku stačí napětí dodávané USB.

mzm

Malé externí disky (2.5") většinou externí napájení nepotřebují. Většinou na každém disku bývá napsané, jakou mají spotřebu. Pokud je tam napsané 5V 500mA, tak jej USB 2 „utáhne“. Pokud má rekorder USB 3 může dodat až 0,9A.

Pokud je na disku napsaná větší spotřeba nebo nutnost použití 12V (3.5") bude potřeba externí napájení.

Arne1

pokud je to skutečný disk který se uvnitř hejbá, tak mu proud ze zařízení nebude stačit

mzm

Arne1, už poměrně dlouho (určitě aspoň 10let) 2.5" externí disky utáhne i USB2, takže i když se „uvnitř hýbou“ externí napájení nepotřebují.

fanynek

Takže,musí mít zdroj proudu,ale jsou disky jenom s USB kabelem?A jaký je v disku rozdíl?Nerozumím tomu,vím asi se blbě ptám.