Gray Trapper

Exponenciální funkce

Nemohl by mi někdo pomoct s příkladem? Byl bych moc vděčný

Zadání: užitím grafu vhodné exponenciální funkce dokažte, že (7/5)na –0,5 je menší než 1.
Jediné čeho jsem byl schopný je upravit to na tvar (5/7) na 0,5 (nebo-li odmocnina z 5/7) je menší než 1. Takhle to je jasně vidět, že to bude menší, ale mám to řešit pomocí grafu a to vůbec nevím jak na to.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

graf funkce y = a(x − b) + c je graf exponenciální funkce o příslušném základu (y = ax) posunutý o b na ose x a o c na ose y.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ex­ponenci%C3%A1ln%C­3%AD_funkce