Altair-AC

Existují vůbec nějaká česká jména, která jsou jak pro ženy, tak pro muže?

Nejlepší odpověď
ahold

Míla

Další odpovědi
luckykubrt

Ve svém životě jsem se potkal se dvěma jmény, kde je možný mužský i ženský nositel.
A to Nikola (u mužů většinou tedy bývá Nikolaj) a Saša (ze jmen Alexandr nebo Alexandra). Možná existují i jiná cizojazyčná jména, které neznám.

Muso

Vlasta

Drap

Ano, celá řada Jan-Jana, Petr – Petra, Antonín – Antonie, Josef – Josefa, Viktor – Viktorka,Jiří – Jiřina, a jistě by se našla i další.

zjentek

Zoe. No co, mně to přijde na chlapa.

briketka10

Miroslav – Miroslava, Adrian – Adriana, Karel – Karla, Gabriel – Gabriela,
Pavel – Pavla, Pavlína, Bohuslav – Bohuslava, Vladimír – Vladimíra. atd.

Některá nejsou česká jména, ale jsou v našem kalendáři.

marci1

René, Nikola. 🙂

ina

Ano,např. Nikola, Saša,René.

Kepler

Nic mě nenapadá. Jen to, že z mužských jmen jsou časté odvozeniny pro ženský rod.