Kelt

Existují všechny znaky v mobilním telefonu také v nějaké jazyku?

Při psaní SMS z mobilního telefonu se kromě klasické abecedy odpovídající 26 znakům anglické abecedy a zbývajících znaků z české abecedy, která obsahuje háčky a čárky, objevují i jiné znaky. Například a s háčkem, c s čárkou, i se střížkou . Samohláska s dvojtčkou je běžná v němčině, ale ostatní znaky, hlavně souhlásky s čárkou mi jsou neznámé. Dovede to někdo vysvětlit, nebo uvést vysvětlující odkaz? Díky?

Nejlepší odpověď
quentos

Jistě že se používají, jinak by tam nebyly. „a s háčkem“ je běžné v rumunštině (namátkou viz třeba rumunskou wiki: http://ro.wiki­pedia.org/wiki/Pa­gina_principal%C4%83) , " c s čárkou" ve slovinštině a chorvatštině (viz např. jména slavných slovinských sportovců, mnoho jich končí na -ić).
Doplňuji:
„i“ se stříškou mívají občas ve francouzštině.

Další odpovědi
Emefej

Neexistují, jsou tam jen tak z legrace.

Lamalam

Také albánština používá podobné znaky.