Existují v nemocnicích myčky na bažanty, nebo je to jen pověra?

Nejlepší odpověď
annas

Likvidace odpadu v nemocnicích

"Pokud se používají kovové či plastové podložní mísy, bažanty, emitní misky či nočníky, tak čištění a dezinfekce těchto nádob se provádí v myčkách (např. v myčce značky ARJO NINJO).

V současnosti však je k dispozici modernější a hygieničtější způsob likvidace zdravotnického odpadu. Jde o macerátory (drtičky), do kterýchl ze vložit nádoby na moč (tzv. bažanty pro muže), podložní mísy pro ženy, jednorázové nočníky z buničiny či emitní misky. Macerátor dokáže snadno rozdrtit jednorázové buničinové nádoby na jemnou kašovitou hmotu a tu spláchne do odpadu. Tento způsob likvidace nemocničního odpadu je rychlý a spolehlivý."

http://www.de­zinfekce.sk/de­zinfekce/nemoc­nicni-hygiena/

Další odpovědi
da ny

Ve většině okresních nemocnic, v LDN, sociálních lůžkách apod. jsou myčkou lidské pracovní síly (sanitářky, pracovníci v přímé ošetřovatelské péči a mimo nemocnici též zdravotní sestry. Dělá to noční směna, pomáhají si, každý dělá, co je třeba, sestraxnesestra).
Je to rychlejší, snadnější, přehlednější (každé oddělení má svůj inventář, nic se nezatoulá/neztratí jinam) a pro zaměstnavatele levnější.
Někdo to musí posbírat, odvézt obsluze myčky. roztřídit, rozvézt..... Ještě jsem ji neviděla. :D