band of brot

Existují v dnešní Číně pracovní tábory?

Nemyslím nějaké firmy, kde se pracuje v těžkých podmínkách jako je třeba Foxconn. Myslím klasické pracovní tábory zřizované vládou, kam jsou posíláni její odpůrci.

Odpovědi
gecco

Obávám se, že přesné informace na tomto (či podobném) fóru nezískáš, Čína – pokud jde o informace, které vedení státu nehodlá zveřejnit, funguje jako ´černá díra´.
😉
Pokud jde o mé osobní mínění – takové tábory existují a fungují a budou fungovat i nadále, byť by se i oficiálně přejmenovaly.
V Číně neexistuje svoboda (po) projevu…

ivzez

Před pár lety jsem četla studií, podle níž by takové tábory existovat mohly.
K oficiálním informacím se nikdo nedostane, autoři zmíněné studie vycházeli z osobních svědectví lidí, kterým se mělo podařit se z tábora/ů dostat a odjet do zahraničí …
Takže těžko říct …

anonym

http://www.li­dovky.cz/cina-chce-uvolnit-politiku-jednoho-ditete-a-zrusi-pracovni-tabory-1c6-/zpravy-svet.aspx?c=A131115­_125928_ln_zah­ranici_ml