CptKirilenko

Existují v Česku artschools?

Mám pravdu, když říkám, že v Česku neexistují žádné art schools? Ano, máme tu ÚPRUM atd., nicméně nemám na mysli obecný design, multimédia, photoshop, typické obory umění.

Hledal jsem obory jako concept artist nebo matte painter, bez úspěchu. Připadá mi to, že v Čechách takovýto obor neexistuje.

Odpovědi
arygnoc

sú to rôzne umelecké akadémie – napr akademie výtvarných umění (avu).

citujem:

AVU má akreditovanou prezenční formu magisterského studijního programu Výtvarná umění se standardní dobou studia šest let (architekti čtyři roky) a kombinovanou a prezenční formu doktorského studijního programu s tříletou dobou studia.
Magisterský studijní program – prezenční forma studia

Studijní program: Výtvarná umění

Obor Malířství/volná tvorba
Obor Kresba, grafika
Obor Sochařství/volná tvorba
Obor Intermediální tvorba
Obor Nová média
Obor Malířství – restaurování výtvarných děl malířských
Obor Sochařství – restaurování výtvarných děl sochařských
Obor Architektonic­ká tvorba

Doktorský program – prezenční a kombinovaná forma studia

Studijní program: Výtvarná umění

Obor Výtvarná tvorba
Obor Restaurování výtvarných děl
Obor Architektonic­ká tvorba

zdroj: http://www.avu­.cz/category/a­vu-menu/studium/a­kreditovan%C3%A9-obory

;-Q

ivzez

Uměleckých škol je v ČR dost pro různé obory.
O artschools v ČR nevím …