Jirka R

Existují u nás cornflaky nebo müsli pro diabetiky ? A nějaká balená zmrzlina, nanukové dorty či nanuky bez cukru ?

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se na nabídku dia sladkostí např. v Tescu – 65 produktů – odkaz dole.

Diabetickou zmrzlinu prodává např. Family Frost, polárkový dort a nanuky vyrábí Nestle, ale musíte si v marktech projít nabídku .

Corn flakes jsou sacharidovou bombou, proto také diabetici musí být při konzumaci kukuřičných lupínků opatrní.
K tomu si přečtěte článek
http://www.nu­tricoach.cz/corn-flakes--c56
--

http://nakup.i­tesco.cz/cs-CZ/Product/Brow­seProducts?ta­xonomyId=Cat000003­75

Další odpovědi
Emefej

Jestli existují u vás, netuším, ale u nás ano. Stačí se zeptat v obchodě, většinu z toho mají i ve verzi pro diabetiky (u zmrzliny si nejsem jistý).

www

Existuje vše nač se ptáš ve verzi dia.
Nejlepší ale bude nákup ve specializovaných dia prodejnách, poněvadž s výrobky v běžné obchodní síti nemám dobré zkušenosti (klamavá reklama, málo či nepřesné údaje o složení ap.)
Zkušenost diabetika
Doplňuji:
Úplně nejlepší je ovšem všechny tyto ‚mlsy‘ zcela vynechat z jídelníčku, nebo alespoň radikálně omezit !
Dnes už žádné diaprodukty nevyhledávám a cukr mám (s léky) přesto naprosto v pohodě. To vše jen střídmostí a rozumem. Ano, stravovací návyky jsem sice změnil výrazně, nijak násilné už mně to ale dnes ani nepřipadne. Stalo se to zkrátka samozřejmostí a klidně si dám výjimečně, mám-li velkou chuť, třeba běžnou zmrzlinu 😉