Existují „svítící žížaly“?

Nejlepší odpověď
beer

Ano, některé druhy skutečně světélkují.
Doplňuji:
Jedna z našich je např. zde
http://www.na­turabohemica.cz/e­isenia-lucens/

anonym

Profesionální deformace elektro opět zafungovala, já to evokoval se svítícími ledhady (z diod), než jsem si všiml rubriky zvířat. Ale pozorný beer už vložil relevantní odkaz.

anonym

Pokud by byl výraz světélkující či fluoreskující, tak by mne to tak nezmátlo, jako právě svítící (vydávající světlo, osvětlující).

anonym

náhodou jsem na to narazil a tak mne napadlo to sem dát. deformace je někdy na obtíž. to znám

anonym

OK, ještě, že se to vysvětlilo, protože na led diody tu bylo plno dotazů a málem jsem už reflexivně hledal v liště.
Příště si u tebe budu muset dávat většího majzla, někdy jsi docela záludný, ale je fakt, že žížaly ještě nikoho nenapadly a já se aspoň dověděl jejich aplikaci při biologickém kompostování, což právě můj kamarád poslanec a rybář, s chatou (a kompostem) na Sázavě, právě potřebuje.