bolak

Existují redukce i na nabíječky k mobilu?

Například když se mi podělá nabíječka k mobilu a nikdo nebude mít nabíječku na ten samej nátrubek, tak že bych si pučil tu jejich, navlíknul na to nějakou redukci a ono to normálně šlo?
Doplňuji:
Jako univerzální nabíječky do mobilu?

Odpovědi
Lamalam

Nevím zda existují redukce, ale univerzální nabíječky existují.

Zbynas

Každá nabíječka má trochu jiné napětí = nešlo. Jak psal lamalam, leda univerzální nabíječku.
Doplňuji:
To mě jaksi nenapadlo. No tak potom by to snad neměl být problém, ale proč už to teda někdo nevymyslel? Udělej si na to patent :)

Dochy

Pro ty, kterým vyhovuje 5V existuje univerzální redukce (alespoň pro velkou část) z USB. Takže se nechá strčit do USB počítače (pokud nemá port proudovou ochranu – některé mají), nebo do „USB“ zdroje – síťového, nebo do autozásuvky.

Zdroj: http://www.mi­ronet.cz/univer­zalni-usb-kabel-s-10-konektory-pro-apple-nokia-sony-ericsson-lg-motorola-samsung+dp162857/