zjentek

Existují pracovní rukavice, jakési nárazuvzdorné, které poskytnou alespoň základní ochranu proti úrazu z nárazu?

Známe prac. obuv a prac. obuv s ocelovou špičkou. Tak něco v tom smyslu, ale na ruce. Rukavice, které poskytnou jakousi ochranu proti nárazu do ruk (ou!)a ochrání tyto před možným pohmožděním, ne-li hůř. Zkrátka když čoekovi spadne na pazouru z půl metru třeba dvoukilový poleno, tak aby to v podstatě ani nezaregistroval a makal dále… aby to nebolelo. Zároveň by rukavice měly býti zimní, teploučké a mělo by se v nich dát pohodlně pracovat venku i v mrazech.

(Mezi námi, podobný polínko, kydž mně spadne na prsty, tak to ani nezaregistruju aji bez rukavic, ale ty rukavice jsou potřeba pro citlivější povahu, díka.)

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano existují, i když si myslím, že fungují omezeně http://www.he­xarmor.cz/

Další odpovědi
Ametyst

Podle mě boxerské rukavice.

aliendrone

Zkus hokejové. V případě VELKÉ pazhřivosti brankářskou vyrážečku. ;) :D :D

led

Existujú, používajú sa tam, kde človek nemôže pracovať priamo holou rukou.
napríklad práca s nebezpečným materiálom, v bezpečnom sterilnom prostredí strčíte ruky do rukavíc manipulátoru, následne pohyby vašich prstov a rúk sa prenášajú na elektromechanické ruky.
Ale teraz vážnejšie,
pracovné rukavice poskytujú pracovnú ochranu rúk, preto musíte používať rukavice určené pre konkrétny druh práce. Na výber je veľa druhov v špecializovaných predajniach, aj v bežnej obchodnej sieti.
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=pracovn%C3%AD+ru­kavice&tbm=is­ch&source=univ&cli­ent=avast&sa=X&ved=2­ahUKEwifue7Mi57mAh­Wv_CoKHQLzDk4QsAR6­BAgEEAE

Dochy

Každé pevné pracovní rukavice pomůžou. Základ mají v každém železářství či hobby prodejnách, lepší výběr i s odbornou radou by měl být v prodejnách s prac. oděvy.

Drahuška999

Ahoj, já tedy nevím, zda existují nějaké takovéto pracovní rukavice, ale já jsem si ty své pořizovala z těchto stránek zde – https://www.wbs-safety.cz/10-pracovni-rukavice a spokojenost tedy veliká :) Velice se mi líbí jejich cenová politika a proto jsem je upřednostnila například před OBI nebo jinými velkoobchody, kde trochu více kašlou na menší pracovníčky jako jsme většina z nás :)

aliendrone

Prý polena… PCHE! Kápni božskou že se na stará kolena učíš zatloukat hřebíky! (bo zatloukat nevěru už umíš DOST dobře) ;) :D :D

zjentek

Tak pozor! Emmičce jsem nebyl NIKDY nevěrný! (;

aliendrone

A o JAKÉM časovém úseku se bavíme? Myslíš DNESKA? ;) :D