zjentek

Existují pojistky proti srážkám s hmyzem? Je možné se proti těmto srážkám pojistit?

Co mě tak napadne z hlavy, tak třeba oči plné mšic, věčné sezónní fyzické kontakty s chrousty, netropýr ve vlasech anebo třeba čelní střet s mandelinkou… Anebo pojistit auťák proti střetu s hmyzem. Je něco takovýho množný? Slyšeli jste o podobný pojistce?

Kategorie HMYZ.

Nejlepší odpověď
Edison

Kepler se mýlí. Pojistit se dá proti všemu. I proti Aliendronům. Vše je jen otázkou ceny. 😁

Další odpovědi
JájsemRaibek

Obrať se na společnost Lloyd´s of London a ta ti tebou požadované pojištění zajistí.

https://www.o­pojisteni.cz/spek­trum/seznamte-se-pojistny-trh-lloyd-s-of-london/c:9950/

Nejdříve se podívejme, jak trh Lloyd´s of London vlastně funguje. Jednotlivec nebo společnost, kteří mají potřebu pojištění proti určitému riziku, jehož krytí není dostupné na komerčním trhu, osloví zprostředkovatele (makléře, coverholdera, provozní společnost) a popíšou mu své požadavky. Zprostředkovatel i s konkrétními potřebami krytí svého klienta projednává možnosti pojištění s více upisovateli, kteří reprezentují různé syndikáty, v upisovací místnosti trhu. Syndikáty jsou formovány za účelem přijetí rizika jménem členů, kteří v tomto procesu vystupují jako investoři. Zprostředkovatel zpracuje nabídnuté návrhy na krytí od upisovatelů a po konzultaci s klientem může dojít k vzájemné dohodě a sjednání pojistné smlouvy. Zařazení mezi jednotlivé subjekty na trhu je jasně definováno.

Kepler

Proti hmyzu a aliendronům se u nás asi nepojišťuje, žádná škoda většinou v našem prostředí nevzniká, alespoň ne v případě čelní konfrontace. Dokonce ani neexistuje pojistka proti katastrofální srážce s blbcem. Kůrovec, to je jiná, ale to je spíš živelná pohroma, podobně jako sarančata v Africe, ale i tam to bude na levačku.

Kelt

Asi by vyšlo levněji používat repelent. Filmy, kde hmyz napadne člověka je scifi. – Byli filmy o mravencích, o včelách a jiné. Když se pojistíš proti sežrání hmyzem a opravdu tě sežerou, tak tvoji příbuzní si přijdou na pěkné peníze. Ale co chudák Emma Stone.

Kepler

Rajbek: Lloyd’s není pojišťovna, anóbrž zajišťovna, tedy pojišťovatel pojišťoven pro případ úpadku. U nás se přímo u ní nepojistíš.

zjentek

Keplere na blby jsem se neptal, tam je kolize naprosto běžná, oproti srážce s hmyzem. To ti nikdo nepojistí, to je jasný.

Edison

Jak píšu. Pojistí. Je to jen otázkou ceny.

Kepler

No, ne tak docela. Některá rizika jsou nepojistitelná. Třeba u nás žádná pojišťovna nepojistí extrémního sportovce a riziková povolání proti úrazu. Závodníky všeho druhu, zkušební piloty, horolezce a tak.

Edison

Ale pojistí. Jak píšu, standardní pojištění to asi nebude, ale když nabídneš solidní pojistné a domluvíš si mírné plnění…

Kepler

No, já jsem v pojišťování chvíli dělal, takže vím, že každá pojišťovna má své výluky z pojištění. Samozřejmě individuální smlouvy jsou možné, ale ty jsou tak drahé, že by to nepodepsal žádný soudný člověk.