Avatar uživatele
Zlatý

Existují pojistky proti srážkám s hmyzem? Je možné se proti těmto srážkám pojistit?

Co mě tak napadne z hlavy, tak třeba oči plné mšic, věčné sezónní fyzické kontakty s chrousty, netropýr ve vlasech anebo třeba čelní střet s mandelinkou... Anebo pojistit auťák proti střetu s hmyzem. Je něco takovýho množný? Slyšeli jste o podobný pojistce?

Kategorie HMYZ.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler se mýlí. Pojistit se dá proti všemu. I proti Aliendronům. Vše je jen otázkou ceny. :-D

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Obrať se na společnost Lloyd´s of London a ta ti tebou požadované pojištění zajistí.
https://www.opojisteni.cz/…
------------
Nejdříve se podívejme, jak trh Lloyd´s of London vlastně funguje. Jednotlivec nebo společnost, kteří mají potřebu pojištění proti určitému riziku, jehož krytí není dostupné na komerčním trhu, osloví zprostředkovatele (makléře, coverholdera, provozní společnost) a popíšou mu své požadavky. Zprostředkovatel i s konkrétními potřebami krytí svého klienta projednává možnosti pojištění s více upisovateli, kteří reprezentují různé syndikáty, v upisovací místnosti trhu. Syndikáty jsou formovány za účelem přijetí rizika jménem členů, kteří v tomto procesu vystupují jako investoři. Zprostředkovatel zpracuje nabídnuté návrhy na krytí od upisovatelů a po konzultaci s klientem může dojít k vzájemné dohodě a sjednání pojistné smlouvy. Zařazení mezi jednotlivé subjekty na trhu je jasně definováno.


Avatar uživatele
Zlatý

Proti hmyzu a aliendronům se u nás asi nepojišťuje, žádná škoda většinou v našem prostředí nevzniká, alespoň ne v případě čelní konfrontace. Dokonce ani neexistuje pojistka proti katastrofální srážce s blbcem. Kůrovec, to je jiná, ale to je spíš živelná pohroma, podobně jako sarančata v Africe, ale i tam to bude na levačku.


Avatar uživatele
Zlatý

Asi by vyšlo levněji používat repelent. Filmy, kde hmyz napadne člověka je scifi. - Byli filmy o mravencích, o včelách a jiné. Když se pojistíš proti sežrání hmyzem a opravdu tě sežerou, tak tvoji příbuzní si přijdou na pěkné peníze. Ale co chudák Emma Stone.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Rajbek: Lloyd’s není pojišťovna, anóbrž zajišťovna, tedy pojišťovatel pojišťoven pro případ úpadku. U nás se přímo u ní nepojistíš.

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

Keplere na blby jsem se neptal, tam je kolize naprosto běžná, oproti srážce s hmyzem. To ti nikdo nepojistí, to je jasný.

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

Jak píšu. Pojistí. Je to jen otázkou ceny.

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

No, ne tak docela. Některá rizika jsou nepojistitelná. Třeba u nás žádná pojišťovna nepojistí extrémního sportovce a riziková povolání proti úrazu. Závodníky všeho druhu, zkušební piloty, horolezce a tak.

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

Ale pojistí. Jak píšu, standardní pojištění to asi nebude, ale když nabídneš solidní pojistné a domluvíš si mírné plnění...

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

No, já jsem v pojišťování chvíli dělal, takže vím, že každá pojišťovna má své výluky z pojištění. Samozřejmě individuální smlouvy jsou možné, ale ty jsou tak drahé, že by to nepodepsal žádný soudný člověk.

 

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1516
Zlatý beer 709
Zlatý www 558
Zlatý annas 518
Zlatý briketka10 384
Zlatý marci1 365
Zlatý Kepler 358
Zlatý ReHu 311
Zlatý hanulka11 296
Zlatý zjentek 288

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.