Já...

Existují nůžky na SMIRKOVÝ papír? Nechci tupit zahradní (natož jakékoliv domácí) nůžky…

Nebrousím často, ale kdykoliv potřebuji stříhat smirek, pokaždý mi to „trhá uši“ a trpím lítostí nad tupěním nůžek. A to nepoužívám vysloveně domácí či kancelářské.

Tak mne napadlo, jestli takové nůžky někdo vyrábí a prodává (a za kolik…).

Nejlepší odpověď
cochee

Já ho vždycky utrhnu, ale když to chceš mít rovné, zkus vzít odlamovací nůž a naříznout šmirglpapír podle kovového pravítka z rubu, jen tak, abys neprojel až do brusiva na líci. Pak by se to mělo snadno utrhnout v té rýze.

Další odpovědi
zjentek

dá se to dobře nařezat- pravítko a odlamovací nůž na vhodné podkladové desce

Doplňuji:
no vidíš, cochee mě těsně předběh, tak to asi bude dobrý návod ,)

mosoj

Existují. Jedny staré, takové mohutnější jsem si na to vyčlenil.
Doplňuji:
Očko tak zkus trhat smirkové plátno opatřené suchým zipem, nebo ho nožem vyřezávat do kulatého tvaru pro přípravek na vrtačku.
Jiné brusné plátno než se suchým zipem nepoužívám. Kupuji u Lidla hotová kulatá průměr 125 za pár šupů a nůžkama si je zmenšuji na průměr 115 nebo stříhám obdélníky pro přípravek na ruční broušení s úchytem na suchý zip.
Samozřejmě neplatí pro brusný papír pod vodu.

ahold

Já používám nůžky na plech.

anonym

Stříhám jenom smirkové plátno. Na to mám robustní krejčovské nůžky, které mi zbyly po podnikání. Papír přeložím a utrhnu.
Tedy chlapi, z čeho vy dokážete udělat problém.

elektrikář

Smirkový papír se po přehnutí dá lehce odtrhnout. Na platna to jde použít také Na suchý zip jen ten odlamovací nůž. Na broušení se používá drcené sklo nebo karburundový kámen.Specielně na to nůžky nejsou.