Avatar uživatele
Zlatý

existují nějaký zákony proti systematickému klamání obyvatelstva?

proti pravidelnému uvádění obyvatelstva v omyl v dlouhodobém časovém horizontu a to v jakékoliv sféře činností
Doplňuji:
jeden konkrétní příklad činnosti stručně za všechny:
skupina lidí, podporující legální internetový program, skryje svou identitu za různé přezdívky (dle práva anonymity). Díky tomuto programu ovlivní část obyvatelstva tím, že způsobí jejich částečnou závislost na svých identitách a informacích a to službama, které zmíněný program poskytuje svým uživatelům. Pak se ale ukáže, že tato skupina není ve skutečnosti skupinou v rozsahu, v jakém se prezentuje, ale že počet členů je pouze několik % z prezentované skupiny, zbytek je fiktivní. Také se ukáže, že přezdívky jsou volně užívané jakýmkoli členem tohoto minima skupiny, tudíž názory a rady, prodávané jako konkrétní služba jednotlivce s identitou, nelze akceptovat jako skutečné, fundované a relevantní. Ovlivnění uživatelé(výše zmiňováni) se v tuto chvíli cítí podvedeni. Nabylo to už v této fázi skutkovou podstatu podvodu a klamání široké veřejnosti, nebo je tuto laickou otázku možno právně rozšířit, nebo na to klamání nic neexistuje, jak píšete?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Nedávno jsem v rozhlase v besedě o filmu Šmejdi slyšela, že prezident Václav Klaus podepsal zákon, který by měl zamezit klamání zákazníků. Jde především o ochranu seminorů, kteří se často nechají přimět k podpisu dokumentu, který je zbavuje spotřebitelských práv na odstoupení od smlouvy.
http://tn.nova.cz/…
------
Každý podnikatel při svém podnikání musí dbát na ochranu spotřebitele, ať mu poskytuje služby nebo prodává výrobky či zboží. Co z toho ale podnikatel má? Například spokojeného a stálého zákazníka, dobrou pověst své firmy nebo se tím vyhne pokutě až 50 milionů korun.

Ochrana spotřebitele je zakotvena v Zákoně č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele. Tento zákon definuje spotřebitele jako fyzickou nebo právnickou osobu, která nakupuje výrobky nebo služby za jiným účelem než pro podnikání s těmito výrobky a službami. Kromě dalších pojmů jako výrobce, dovozce, prodejce apod. definuje také pojmy jako nebezpečný výrobek, výrobek nebezpečný svou zaměnitelností s potravinou, výrobek nebo zboží, které porušuje některá práva duševního vlastnictví, atd.

http://www.podnikatel.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ne. Lidé byli klamáni vždy, jsou a budou. Každý si to musí přebrat dle svého rozumu a vzít si z toho, co by mohlo být reálné a co ne. Člověk musí vlastně brát každou informaci nejdříve jako neověřenou a možná klamnou.


Avatar uživatele
Zlatý

Dovolím si citovať z môjho komentára zo včera ( otázka http://www.odpovedi.cz/… ):

" Správné rozhodování je založeno na správných informacích. Ty však dnes neodlišíme od těch dobře zfalšovaných, jakkoli se lidský druh pyšní schopností vybírat i ze zpráv deformovaných a neúplných intuitivně pravdivé jádro."

Možno by neškodilo si ho prečítať celý.


Avatar uživatele
Stříbrný

1/ Jednak platí staré pravidlo: "Neznalost zákona neomlouvá"
2/ Naše zákony jsou vytvářeny tak, aby vyhovovaly hlavně určité skupině lidí. Soudím tak na základě svých specifických pracovních zkušeností. V podstatě jde o to, že "velkopodnikatelé" si za pár let vytvořili určité zákony (nepoužili nebo případně hodně pozměnili mustry z EU) včetně doplňujících předpisů šité na míru tak, aby jim vyhovovaly, ale na občany při jejich tvorbě vůbec nebrali zřetel. Bohužel to pravděpodobně bude asi i v jiných oblastech.


Avatar uživatele
Zlatý

Bohužel zřejmě ne.


Avatar uživatele
Registrovaný

Takový zákon nemůže být, protože pak by nebyly ani předvolební kampaně.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 926
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 432
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.