dust8

Existují nějaké země na světě, kde není nutné platit zdravotní pojištění či nějaké jiné poplatky?

Nejlepší odpověď
annas

V odkazech se dovíte nejen odpověď na svou otázku, ale I další zajímavosti

1. Z opačného pohledu Seznam zemí s univerzální zdravotní péčí

Např.
Mauricijská vláda provozuje systém zdravotnických zařízení, která poskytují občanům bezplatnou léčbu.

Seychelská vláda provozuje systém zdravotnických zařízení, která poskytují občanům bezplatnou léčbu.

2. Seznam zemí podle zdravotního pojištění

https://en.m.wi­kipedia.org/wi­ki/List_of_cou­ntries_by_heal­th_insurance_co­verage

3. Klasifikace zdravotnických systémů podle zem
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Health_care_sys­tems_by_country

  1. Země s univerzálním státem financovaným zdravotním systémem

V tomto systému (také známý jako zdravotní péče pro jednoho plátce ) je zdravotní péče financovaná státem dostupná všem občanům bez ohledu na jejich příjem nebo status zaměstnání. Některé země mohou poskytovat zdravotní péči občanům, kteří nejsou občany, zatímco někteří mohou vyžadovat, aby si kupovali soukromé pojištění:

Austrálie,.Buthan atd.
--

  1. Země s univerzálním systémem veřejného pojištění
  2. Země s univerzálním systémem soukromého zdravotního pojištění
  3. Země s neuniverzálním pojistným systémem

Další odpovědi
Altair-AC

Plno afrických zemí…tam je taková bída, že na tohle nemají ani pomyšlení