Avatar uživatele
Komarkova

Existují nějaké zásobárny elektřiny?

Tady píšou o nebezpečí Blackoutu http://www.magazinsecurity.cz/… a nevim co si o tom myslet. Fakt to hrozí jak tam píšou? Jak se bránit věcem před kterýma tam varují?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2448 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Funna

neexistují...max baterie, ale to myslím ty běžné, ne nějaké na "uschovávání" přebytečné elektřiny...a u nás blacout zase tak moc nehrozí...celá Evropa je "sfázovaná" do jedné sítě...takžel aicky řečeno, když to někde vypadne, tak jinde se energie doplní...a v Americe, když jedou všechny klimy, k tomu dojít může a navíc, viděla jsi jejich rozvodnou síť?...my jsme na tom mnohem lépe, co se ochran a kabelů týče...stát se to může, ale i kdyby....nikdy se ti nestalo, že nešla půl dne elektrika?...a přežilas?...myslím, že ano...v zimě by to byl problém sice problém, ale místní výpaky pár dnů kvůli mrazu už byli a nikde jsem nečetla, že by kvůli tomu někdo zemřel...jsme hodně zhýčkaní a bez elektriky si ani "neprdnem"...takže pokud se bojíš, udělej si zásoby, kup kamna na uhlí a čekej na "soudný den" .-)...ale větší pravděpodobnost je, že se zahyneš při dopravní nehodě, ale přestaneš jezdit autem a vycházet z domu?...

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

V takovém množství jak vyplývá z článku žádné zásobárny této energie neexistují. Elektřina se totiž ve větším měřítku skladovat nedá.
Řešením jsou proto jen zdroje náhradní.
Doplňuji:
Jako náhradní způsob získávání el. energie či řešení mohou být v zásobě jen média pro její výrobu, mezistátní, případně mezikontinentální propojení el. sítí ap.

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Samozřejmě...a jsou na principu perpetum mobile : vodní, větrné a solární elektrárny, a ty nepotřebují žádné palivo :DDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

Istým spôsobom môže byť napr. prečerpávacia vodná elektráreň. Keď sa voda v hornej nádrži spustí dolu kopcom do spodnej nádrže. Ale aj tak je to len elektráreň , ktorá sa dá spustiť operatívne v prípade potreby.
Doplňuji:
A má len obmedzenú kapacitu.

Upravil/a: isteron

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

Agneto, Agneto... :-/

před 2447 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada