Komarkova

Existují nějaké zásobárny elektřiny?

Tady píšou o nebezpečí Blackoutu http://www.ma­gazinsecurity­.cz/bezpecnos­t/jak-se-pripravit-na-kratkodoby-i-dlouhodoby-vypadek-elektriny-1404043218.html a nevim co si o tom myslet. Fakt to hrozí jak tam píšou? Jak se bránit věcem před kterýma tam varují?

Nejlepší odpověď
Funna

neexistují…max baterie, ale to myslím ty běžné, ne nějaké na „uschovávání“ přebytečné elektřiny…a u nás blacout zase tak moc nehrozí…celá Evropa je „sfázovaná“ do jedné sítě…takžel aicky řečeno, když to někde vypadne, tak jinde se energie doplní…a v Americe, když jedou všechny klimy, k tomu dojít může a navíc, viděla jsi jejich rozvodnou síť?…my jsme na tom mnohem lépe, co se ochran a kabelů týče…stát se to může, ale i kdyby…nikdy se ti nestalo, že nešla půl dne elektrika?…a přežilas?…myslím, že ano…v zimě by to byl problém sice problém, ale místní výpaky pár dnů kvůli mrazu už byli a nikde jsem nečetla, že by kvůli tomu někdo zemřel…jsme hodně zhýčkaní a bez elektriky si ani „neprdnem“…takže pokud se bojíš, udělej si zásoby, kup kamna na uhlí a čekej na „soudný den“ .-)…ale větší pravděpodobnost je, že se zahyneš při dopravní nehodě, ale přestaneš jezdit autem a vycházet z domu?…

Další odpovědi
www

V takovém množství jak vyplývá z článku žádné zásobárny této energie neexistují. Elektřina se totiž ve větším měřítku skladovat nedá.
Řešením jsou proto jen zdroje náhradní.
Doplňuji:
Jako náhradní způsob získávání el. energie či řešení mohou být v zásobě jen média pro její výrobu, mezistátní, případně mezikontinentální propojení el. sítí ap.

Agneta

Samozřejmě…a jsou na principu perpetum mobile : vodní, větrné a solární elektrárny, a ty nepotřebují žádné palivo :DDD

isteron

Istým spôsobom môže byť napr. prečerpávacia vodná elektráreň. Keď sa voda v hornej nádrži spustí dolu kopcom do spodnej nádrže. Ale aj tak je to len elektráreň , ktorá sa dá spustiť operatívne v prípade potreby.
Doplňuji:
A má len obmedzenú kapacitu.

cochee

Agneto, Agneto… :-/