Mofli

Existují nějaké pohovory mezi kupujícím a čely SVJ před koupí bytu?

Viděl jsem v TV, v New Yorku si manželé kupovali byt a museli projít něčím jako přijímací pohovor zaměstnavatelem. Sice ponižující, ale tak si mohou členové bytu vybírat svoje sousedy? Slyšeli jste o něčem podobném zde? Dekuji.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Něco takového by muselo být zakotveno ve stanovách a není to ani ve vzorových. Majitel je zapsán v katastru nemovitostí a svůj majetek může prodat komu chce, jen to musí být opět využíváno jako byt. Dokonce výbor ani členové SVJ neschvalují případný pronájem bytu. Někdy je to docela na škodu.

Další odpovědi
Hlada

Je to jedna z mnoha situací v Americe běžných, která by u nás byla brána jako omezování osobní svobody. Ponižující, ale účelné.