Jirka R

Existují nějaké müsli nebo cornflaky BEZ CUKRU, které se dají koupit u nás v Česku?

Mám slabou cukrovku a rád bych snídal zdravě.

Nejlepší odpověď
Damiana

Myslím, že nejlépe uděláš, když si je vyrobíš sám. Zas tak složité to není. Kup si ovesné a pšeničné vločky, opraž je na troše oleje. (Nemusíš pražit, můžeš míchat i „syrové“, ale tohle je chutnější, zbavíš se moučné chuti.) Do vlažných přimíchej lžíci sušeného mléka (může být i sójové), nakrajená sušená jablka, zázvor, švestky, kokos – podle chuti – a mandle či oříšky. Také jsou dobrá různá semínka kvůli trávení – lněné, dýňové apod. S tím ovocem buď kvůli cukrovce opatrnější. Můžeš ho i vynechat a dělat jen ořechové. Zkoušela jsem kdysi i müsli z rýžových vloček (má nižší glykemický index) a je také výborné.
Doporučuji ti vyzkoušet i různé kaše, kam nepotřebuješ přidávat cukr vůbec. Vločky zaliješ mlékem nebo podmáslím (skvělé je nahrubo mleté celé zrno), můžeš i vodou, přidáš skořici a nastrouhaná jablka, kokos, banán nebo jakéholi jiné ovoce podle chuti – vynikající jsou maliny – a buď povaříš nebo necháš jen tak nasáknout. Je to hodně dobré.
Co se týká corn flakes, kup si ty obyčejné, natural bez příchuti, neprodávají se jen obalované v cukru nebo máčené v čokoládě.
Přeji ti dobrou chuť! 🙂