KubikS7

Existují nějaké megalitické památky na Moravě?

O těch v Čechách vím. Existují i na Moravě?

Nejlepší odpověď
www

Není to můj obor, ale existují.
Stačilo otázku vyhledat Googlem, projdi si výsledky:

Zdroj: www.google.com/m?q=me­galitick%C3%A9%0A­pam%C3%A1tky+na+Mo­rav%C4%9B&cli­ent=ms-opera-mini&channel=new

Další odpovědi
jendahun

Jestli máš na mysli konkrétně megality jako menhiry a pod. to nevím,ale památky na megalitické kultury tu jsou.Například Býčí skála u Adamova,asi by tam mohly patřit i Věstonice,Před­mostí u Přerova a možná i jeskyně Šipka ve Štramberku.Jinak památky na pozdější dobu,tzn. dobu bronzovou jsou k nalezení skoro všude jako bývalé osídlení Kelty,bývalé hradiště,oppi­dia.Všude okolo Zlaté,Solné a Jantarové stezky z Baltu na Balkán.Zlatá stezka vedla myslím v Čechách.