kurec

Existují nějaké komunikační kroužky/kurzy? Kde bych se zdokonalil v mluvení?

Jsem introvert, tudíž každý kontakt s člověkem je trochu problém jak v češtině, tak v angličtině, tak se ptám: neexistují nějaké kroužky ve volném čase, kde by se toto nacvičovalo?

Nejlepší odpověď
Kepler

Asi by se daly najít, dnes se různí podnikavci snaží vydělat na každém hendikepu. Výmluvnost je ale dar. Ano, dá se cvičit, ale jen omezeně, asi tak v intencích zbavit se bezdůvodného ostychu.

Další odpovědi
ivzez

Já bych poradila kurz herectví.
Člověk se v něm naučí správně dýchat a posadit hlas,
intonovat, odlišit podstatné od méně důležitého, …

S dobrou dechovou + hlasovou technikou je snazší mluvit o čemkoliv.
Člověk nemusí tolik myslet na to, aby mu vyšel dech,
nezadrhne tak snadno v řeči, může se soustředit jenom na obsah sdělení.