Existují na našem území jedovatí brouci?

Jaká je pravděpodobnost, že se s ním potká? Jaký je výskyt na Šumavě či v Krkonoších? Lze ho nějak poznat?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, dokonce jich je celá řada. Při běžné činnosti nemusí mít člověk strach. Že by brouk napadl člověka, i když třeba leží v trávě je pravděpodobnost nulová. Pokud je bude sbírat, potom nad ano. Nejjedovatější u nás je zřejmě majka, byl zaznamenaný ojedinělí výskyt v okolí Kutné Hory.Pro zajímavost se podívej sem:
https://id-tv.org/tv/jedo­vat%C3%AD-brouci-v-%C4%8Desk%C3%A9-republice-nkkGez2Frm4.html