Layla

Existuji kvalitní levné zimní pneumatiky?

loni jsem kupovala nové zimní pneumatiky (raději nebudu uvádět kde) a musím říct, že byly dost nekvalitní. Letos potřebuje vyměnit gumy pro změnu sestra a tak by mě zajímalo jestli se vůbec dá sehnat levné (nemusí být ale zas extra levné) ale kvalitní pneumatiky.

Prozatím se mi podařilo získat kontakt a doporučení na pneumatikator.cz a jednu kamennou prodejnu.

Nejlepší odpověď
mosoj

Kupuji zásadně originál pneumatiky Barum Palaris 1 – 2 – 3.
Na nějaké celoprotektory jsem se nechal nachytat jen jednou , naštěstí mně je prodejce vyměnil za jiné, nové originál Barum Polaris. Od té doby jsem u nich zůstal. Zn. Barum patřila vždy k těm s dobrými vlastnostmi a cena přiměřená době.

Další odpovědi
beer

Kvalitní a levné(co to je levné?) neexistují. Jako vodítko při výběru mrkni na odkaz:
http://www.test-zimnich-pneumatik.cz/2012/

anonym

Barum Polaris 3 jsem měl a byly v pohodě, teď mám Sava Eskimo S3 a jsem maximálně spokojen, jízdní vlastnosti jsou o poznání lepší, hlavně co se týče hlučnosti, co jim jen vytknu je rychlejší úbytek vzorku dezénu oproti Polarisu, ikdyž to je pomíjivé, protože Polarisy jsem měl po 3 letech zimního provozu sjeté kolem 4mm, ale pryž byla už přestárlá, ztvrdlá, takže jsem je stejně musel vyměnit, za mladší kousek.
Jinak co se týče samotného přezutí, tak přijedu do servisu, vyberu z jejich nabídky, popřípadě doporučení a nechám si to u nich rovnou přezout, přes net a eshopy neobjednávám, protože se mi to neoplatí, když si to koupím vše v servisu, tak se dostanu na stejnou cenu jako v eshopu, protože v eshopu zaplatím míň, ale servis mi naůčtuje vše v plné výši, kdežto, když si to vemu přímo v servisu, tak dostanu slevu a ještě kolikrát nenaúčtují úplně vše.
To je stejné, jako by jste chtěli vyměnit olej a dovezli by ste si vlastní, některé dílny Vám napaří i cenu za likvidaci vyjetého oleje, přičemž s ním v zimě vytápí.

Conchus

Ne, za kvalitu se platí. Nikdy jsem nebyl tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci.

Funna

vzhledem k tomu, že např. Michelinky a Goodyear se vyrábí ve stejné české firmě, která vyrábí ještě pod svou značkou, tak výrobce moc řešit nemusíš…ale hlavně ne žádné protektory…zajdi do pár pneuservisů, řekni jim své požadavky a nech si poradit od nich…hodně záleží jestli budeš jezdit často na hory, nebo jen tak po městě…od toho se bude odvíjet i cena…

cukrar

Já bych koupil levné kvalitní Polaris 3.

venkovan

První co je si říci, kolik se na pneu za rok najede. A kde se jezdí a jakým stylem. Pneu bychom měli používat cca 4 sezóny.
Za další v čem byly ty nové pneumatiky nekvalitní. Rychle ubývaly, házely, klouzaly – popravdě. zimní pneumatiky nejsou v zimě samospasitelné – mají své jízdní limity.

No co udělat – zadat do vyhledávače rozměr pneu a naskáče tolik nabídek z různých e-shopů, že si člověk nebude moci vybrat. Případně prohlédnout srovnání cen v různých přehledech.

honza19hk

já mám tyhle 9/ R20 140/137K MICHELIN XL a nemůžu si stěžovat,ale to jsou celoroční .

devitkac

Já už léta jezdím na pneumatikách od Continentalu a ty si nemůžu vynachválit. Jeden rok jsem si zkusil koupit levnější pneumatiky od nějaké čínské značky a určitě nedoporučuji. Jezdil jsem na nich jednu sezónu a když jsem po zimě zkoušel přeměřovat hloubku dezénu svým hloubkoměrem z https://www.me­ridla.cz/kata­log-meridel/ tak byla těsně nad hranicí, kterou udává zákon. Hned poté jsem se tedy vrátil k Continentalům a s těmi jsem nikdy žádný podobný problém neměl.

Michal125

Zdravím,
myslím že nejlevnější pro Vás bude investovat do celoročních pneumatik – https://pneuvy­hodne.cz/313-celorocni-pneumatiky dají se sehnat od 2650Kč za kus ;)