odik

Existují kvalitní IQ testy zdarma?

Vím, že Mensa je neznámější, ale taky je placená (99 Kč internetová verze). Nepotřebuju žádný certifikát a ani „dokonalou“ přesnost. Zajímá mě to čistě jen ze zvědavosti. Existuje nějaká, alespoň trochu kvalitní online možnost – zdarma?

PS: Testům, který 75% lidí udělá nad 120%, opravdu nevěřím. Chápu, že pro ego lidí je to pěkný, ale mě by zajímala skutečnost.

Nejlepší odpověď
annas

Dostala jsem nedávno tento test. Vyzkoušejte a posuďte.

http://iq-test.stylove.com/

Další odpovědi
Bedy

Navštivte psychologa – nemyslím to zle, ale u něj dostanete poměrně přesný výsledek. Nevím, jestli to bude úplně zdarma, ale zase ta přesnost…

Lamalam

Kvalitní a zdarma? No nevím.

MonkeyKing

Neexistuje, ono samo IQ je relativní věc – jde o logiku, rozum atd. v jednom.

Radomír.cz

Jsem dítě, mám IQ 115. Ano, jdou najít na např. Google vyhledávači. Stačí zadat – IQ testy zdarma. Našlo to, a dobré testy.

odik

Bedy: říkám, že mě to nej zajímá, jak na tom jsem. Nepotřebuji nic naprosto dokonalého (to ani nejde). Ale prostě nevěřím, že v dnešní době neexistuje nějaká online možnost zdarma, na přijatelné úrovni/kvalitě. Vždyť i psychologové to určitě dělají jen podle nějaké tabulky a konec.

Radomír.cz: vyhledávat umím, mě ale zajímalo, zda existuje něco osvědčeného a použitelného … a né jen hloupé „hry“, které vám zvyšují sebevědomí, jak dobře na tom jste …

Sůwa

Na konci jsem ztrácela ani ne tak pozornost, jako trpělivost, což se mi moc často nestává. Výsledek 151 je mírně lepší, než u psychologa 🙂

odik

Trpělivost, to je to správný slovo, co jsem hledal na popsání té „hry“, kde většina úloh byla na úplně stejném principu. Jinak se Vás nechci nijak dotknout, ale už IQ 130–140 má opravdu velmi málo lidí, natož nad 150 a přesně proto jsem chtěl nějaký „normální“ test a né tyhle „hry“ …

Sůwa

Test od psychologa vypadal velmi podobně, jen byl podstatně delší. Kdysi mi dali test, který vypadal jako kaňky, obtisknuté symetricky na dvě strany archu, ten snad je průkaznější.
Jinak tento test zohledňuje i věk ( je mi 66 let ) a asi proto mi vyšel tak dobře i když jsem neměla všech 30 otázek správně 🙂

ivzez

Rorschachův test se používá k rozboru osobnosti, nikoliv k otestování IQ.
Viz:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Rorschach%C5%AF­v_test

Sůwa

ivzez, díky za vysvětlení. Já už si to moc nepamatuji, bylo to před cca 45 lety 🙂

odik

annas: tak jsem to zkusil … kvalitově mi to nepřišlo nijak extra, takže ke konci moje pozornost klesla a i když jsem správně odpovodil – zvolil jsem jinou (29 z 30) a výsledek 131 mi nepřijde pravdivý (= nadhodnocený)

annas

Já netvrdila, že je kvalitní. Zřejmě zdarma jde jen o hru. 🙂

odik

Jako „hra“ asi ok, ale jinak ne

arygnoc

hm, 27 správnych a to som sa v jednej uklikol …