BergySeltzer

Existují ještě telefonní budky a pevné linky v domácnostech?

Podobná otázka tu byla cca 3 roky zpátky – https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-dlouho-budou-jeste-v-provozu-telefonni-budky , ale moji otázku nezodpovídá.
Máte ještě někdo telefonní budku ve svém okolí či případně stále doma zapojenou pevnou linku?
Díky

Nejlepší odpověď
gecco

Mám „v okolí“ telefonní budku – dokonce asi i funguje…
A pevnou linku osobně nemám, ale má ji několik lidí „v okolí“ – a – pokud vím, někteří operátoři ji nabízí jako součást služeb ´po kabelu´…
😉

Další odpovědi
Drap

Ano oboje.

ivzez

Existuje oboje a počet obojího se postupně snižuje.
Líbí se mi nápad „pouličních knihoven“ z někdejších tf. budek…

Klaproth

Ano. Pevnou linku doma stále máme. Telefonní budka je u nás na vsi už jenom jedna, byvaly zde 3.

Emefej

Ano, pevnou linku máme (bydlím v zátopové oblast, při poslední velké povodni jako první přestaly fungovat mobilní sítě, pevná nám fungovala pořád). Telefonní automat u nás ještě jeden máme, bylo jich víc, přežil jenom jeden.

dubraro

Existují. U mne ale ne.
Rozloučení se „službami“ SPT Telekom a jeho nástupci bylo pro mne malým svátkem.

pusinka50

Ano, existují. Pevné linky, jak píše gecco, „někteří operátoři nabízí jako součást služeb ´po kabelu´“. Já mám od operátora zavedenou pevnou linku za pouhou 1 Kč měsíčně jako součást mého balíčku. Mám ji pouze z důvodu, kdyby mi kiksnul mobil, tak abych se mohla někam dovolat, než si koupím nový.

BratrCukr

Ano, samozřejmě že existují. Zatímco jejich počet v domácnostech stále klesá, pro firmy jsou stále podstatné.

still

Telefonních budek je ještě dost, i když ne tak jako dřív. Mapa pokrytí tel. automaty: https://www.o2­.cz/osobni/286484-mapa_pokryti_vta/

marci1

Existují, ale jen málo. V našem okolí tel. budka už není, pevnou linku také nemáme (kdysi ano). Obojí nahradily mobily. 🙂

Radius

Ano, pevnou linku máme doma, jinak ji má třeba můj praktický lékař, i zubařka, i v obchodech ji mají. Telefonní automaty někde jsou, ale je jich už málo.
(Jinak mobil mám od 6/2000 a mail doma od 4/1996 – uváděl jsem ho v časopise, takže mi tenkrát už fungoval, ale mail tenkrát měli hlavně studenti na VŠ, na staré maily jsem se koukal nedávno, dělal jsem totiž redaktora jedné rubriky a mám archiv toho časopisu v PDF…).

Lamalam

Budky existují, ale ubývá jich. Pevnou linku doma stále máme.