Avatar uživatele
BergySeltzer

Existují ještě telefonní budky a pevné linky v domácnostech?

Podobná otázka tu byla cca 3 roky zpátky – https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-dlouho-budou-jeste-v-provozu-telefonni-budky , ale moji otázku nezodpovídá.
Máte ještě někdo telefonní budku ve svém okolí či případně stále doma zapojenou pevnou linku?
Díky

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, pusinka50, marci1 před 2564 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Mám „v okolí“ telefonní budku – dokonce asi i funguje…
A pevnou linku osobně nemám, ale má ji několik lidí „v okolí“ – a – pokud vím, někteří operátoři ji nabízí jako součást služeb ´po kabelu´…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ano oboje.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Existuje oboje a počet obojího se postupně snižuje.
Líbí se mi nápad „pouličních knihoven“ z někdejších tf. budek…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Ano. Pevnou linku doma stále máme. Telefonní budka je u nás na vsi už jenom jedna, byvaly zde 3.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Ano, pevnou linku máme (bydlím v zátopové oblast, při poslední velké povodni jako první přestaly fungovat mobilní sítě, pevná nám fungovala pořád). Telefonní automat u nás ještě jeden máme, bylo jich víc, přežil jenom jeden.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Existují. U mne ale ne.
Rozloučení se „službami“ SPT Telekom a jeho nástupci bylo pro mne malým svátkem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Ano, existují. Pevné linky, jak píše gecco, „někteří operátoři nabízí jako součást služeb ´po kabelu´“. Já mám od operátora zavedenou pevnou linku za pouhou 1 Kč měsíčně jako součást mého balíčku. Mám ji pouze z důvodu, kdyby mi kiksnul mobil, tak abych se mohla někam dovolat, než si koupím nový.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BratrCukr

Ano, samozřejmě že existují. Zatímco jejich počet v domácnostech stále klesá, pro firmy jsou stále podstatné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
still

Telefonních budek je ještě dost, i když ne tak jako dřív. Mapa pokrytí tel. automaty: https://www.o2­.cz/osobni/286484-mapa_pokryti_vta/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Existují, ale jen málo. V našem okolí tel. budka už není, pevnou linku také nemáme (kdysi ano). Obojí nahradily mobily. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radius

Ano, pevnou linku máme doma, jinak ji má třeba můj praktický lékař, i zubařka, i v obchodech ji mají. Telefonní automaty někde jsou, ale je jich už málo.
(Jinak mobil mám od 6/2000 a mail doma od 4/1996 – uváděl jsem ho v časopise, takže mi tenkrát už fungoval, ale mail tenkrát měli hlavně studenti na VŠ, na staré maily jsem se koukal nedávno, dělal jsem totiž redaktora jedné rubriky a mám archiv toho časopisu v PDF…).

Upravil/a: Radius

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Budky existují, ale ubývá jich. Pevnou linku doma stále máme.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek