Existují ještě odpočívadla na českých dálnicích?

Znáte nějaké konkrétní a funkční? Nějak mě to napadlo při sledování zajímavé dokumentu o stavbě některých úseků dálnic, kde odpočívadla vznikala spolu s dálnicí. Konkrétně si vzpomínám na jedno na D5 nad Berounem, před mostem přes Berounku od Prahy, kde byl krásný výhled na řeku a celý Beroun. Dnes je zavřené už několik let. Je mi jasné, že dnes odpočívadla suplují benzínky a Mekáče, ale co takové to klasické odpočinkové.

Odpovědi
gecco

Pokud vím, nejsou (resp. – už dlouho jsem žádné nepotkal na žádné z našich dálnic/silnic)…
😉
Nikdo tam totiž nechce platit údržbu a provoz toalet (hlavně)…
Ty „benzinky a mekáče“ si na to aspoň vydělají.

klumprt

Akorát tam bylo všude nasráno. K ničemu jinému to nebylo.

ReHu

Na dálnicích ne, ale na silnicích 1,tř. jsou občas k vidění.
Na německých dálnicích nejsou ani ty benziny a Mcáče.