hapiky

Existují ještě dnes skupiny hudebníků zvaných šumaři, nebo jsou to dnes už všichni amatéři?

Za komanče museli i amatérští hudebníci aby mohli veřejně hrát udělat úspěšné Přehrávky, takže prakticky už přestali být Šumaři. Logicky by dnes měli být opět všichni amatéři šumaři?

--
Hudebníkům se říkávalo šumaři. Byli to původně potulní hudebníci „řemeslníci“, později hudebníci nekvalitní.

Nejlepší odpověď
marci1

„Šumař“ má původní význam: potulný či špatný muzikant. I dnes existují. 🙂

Další odpovědi
Kepler

Možná že i nějaká profesionální skupina hudebníků se Šumaři opravdu jmenuje, ale tady je na místě použít slovo šumaři s malým „š“. V původním slova smyslu byl šumař obvykle venkovský, amatérský a špatný hudebník. Za komárů byly přehrávky od toho, aby včas odchytili ideově nepřípustné směry. Dnes se to nerozlišuje. Amatérské grupy můžou být velice kvalitní, ale nemají to za výdělečnou činnost, hrají pouze z lásky k hudbě, profesionálové to mají za hlavní výdělečnou činnost. Je to jako s fotbalem: FK Horní Dolní vs. Sparta (až na tu kvalitu).

Drap

Šumař neni žádné oficiální označení. Možná se to bude sice zdát divné, ale i někteří profesionálové jsou šumaři.

hapiky

Drap: Záleží v jakém slova smyslu.

hapiky

marci1: Potulný ano, ale hlavně tzv.bez kvalifikace či registrace jako dnešní amatéři.