MonkeyKing

Existují ještě dnes kupci umění?

Vim, že existují, ale je jich málo a nikde se o nich nepíše.
Existuje někdo kdo kupuje umění ve velkém(obrazy, sochy apod.)??
Kolik je asi „art dealerů“ a který je největší?
Prosím, pomozte mi najít informace o kupcích umění ve světě.

Odpovědi
Pepa25

Pokud vím, tak banky se snaží v rámci private bankingu zprostředkovávat i investice do umění viz např. http://www.ar­tbanking.cz/cz/u­vod.html

novaky

pane jo, těch je. V době krize je investice do umění ten nejlepší způsob, jak uchovat hodnotu peněz. V období hojnosti zaručený způsob, jak vydělávat bezpracně.
Například když máš obraz a měna padne stokrát, tak se jen stokrát zvýší cena obrazu.
Nebo máš sbírku známek a s měnou se nic neděje, její cena roste tempem cen nemovitostí.
Anebo můžeš v době krize nechytře investovat do zlata, jenže cena kovů je horská dráha.
Kupce umění najdeš v aukčních síních