Kelt

Existují dnes novodobí STBáci? Z tohoto článku je to patrné?

Přečetl jsem si článek o Jiřím Černém, hudebním kritikovi.
http://extras­tory.cz/pribeh-antidiskotek-jiriho-cerneho.html?ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=sekce-z-internetu
Hlavně mne zaujal příspěvek Josef Simeczek, který naznačuje, že STB, nebo jim podobní existují i dnes. Pokud to je pravda, co je to za lidi? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Dnes se to jmenuje BIS (bezpečnostní informační služba), ale plní trošku jiné úkoly, než nahánění odpůrců režimu (aspoň doufám).

Další odpovědi
aliendrone

Kepler má pravdu, doufá ovšem marně. Čestapo (souhrnný název pro BIS a další fízlovací složky jako je NÚKIB apod.) je VELICE aktivní a o jejich záběru v důsledku moderních technických vymožeností se chudinkám z StB ani nesnilo. Jen pracují více skrytě – máme přeci demokracii, zákony atd., prostě si nemohou dovolit dělat bezostyšně a očividně to, co za soudruhů. Kdo asi tak podle tebe třeba dozoruje/cenzuruje český Facebook či jiné stránky? Myslíš že snad nějací Američané někde za oceánem? Ti to jen vedou, lokální problematiku si řešíme v NÚKIBu. (samozřejmně jde o naši „kybernetickou bezpečnost“, v demokracii přeci cenzura NEEXISTUJE, máme „svobodu slova“ woe! ;) :D :D

Co mě ale dostalo je fakt, že se už provádí takové nátlakové akce, jako že čestapáci navštíví např. zaměstnavatele – nijak nevyhrožují, nepřikazují, jen ho „diskrétně upozorní“, že pan ten a ten je členem „radikální politické strany“ a že by si měl dávat pozor na potenciální „hrozbu pro státní bezpečnost“ apod. kecy.

Většina lidí nechce „mít oplétačky“ a tak raději dotyčného zaměstnance vyhodí z práce, zvláště pokud mu v případě jeho nevyhození najednou začnou chodit jak na běžícím páse kontroly z finančáku, hygieny, bezpečnosti práce atd. Jenže to nic neznamená, je to JEN SOUHRA NÁHOD, u nás v demokracii se přeci nic takového, jako je řízená likvidace příliš nepohodlných odpůrců režimu „suchou cestou“ stát nemůže, víme ?

To jen hloupí estébáci na to šli jak slon v porcelánu, ale stačí když práci nemáš, vypnou ti elektřinu (jejda – MOŽNÁ došlo k nějakým „nesrovnalostem v systému“, ale evidujeme tu váš nedoplatek za elektřinu ve výši 145000Kč – což se VYŘEŠÍ až tak za cca 2 měsíce a pokud máš úspory a banka z ničeho nic má TAKÉ „nesrovnalosti v systému“ a zablokuje ti také dočasně účet a auto ti odtáhnou třeba z důvodu havarijní opravy (a „shodou okolností“ nemůžou najít KAM ho odtáhli)… no, tak to máš najednou TOLIK starostí, že na nějakou „protistátní/pro­tisystémovou činnost“ nemáš ani pomyšlení. Stačí tak 2 měsíce tě takhle „koupat“ a s trochou štěstí je od tebe přinejmenším na rok pokoj, než si dáš život do pořádku. ;) :D :D

Kdepak nějaké přežilé estébácké šikanování, to se dnes už nenosí. :)

ivzez

Z článku to patrné není (alespoň mně ne), jen z té diskuze.

Ale zprostředkoval jste mi hezké zavzpomínání na Jiřího Černého, díky.

led

Nezáleží o pomenovaní obalu, ak obsah ostáva rovnaký.

Len naivný človek si myslí, že štát nemá organizácie so špeciálnymi jednotkami pre vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť, okrem viditeľných uniformovaných organizácií a „Čierne knihy zakázaných“. Platilo to na celom svete v minulosti a platí to aj dnes.

Čierny humor v aliendronovej odpovedi je žiaľ realita aj dnes.
Ak nejdeš s dobou a nesúhlasíš s mocným, tak ťa on presvedčí o svojej sile. Nedostaneš prácu, odreže ťa od zdroja príjmu, priateľov. Prídeš o spoločenské postavenie, o byt a životné istoty strácaš, až klesneš na dno spoločnosti. A to všetko legálne s požehnaním potrebnej zmeny zákonov a štátnych organizácií. Pre prípadných oponentov nepíšem o SR, o ČR, Nemecku, Británii… je to o spôsobe vládnutia pohrobkov „Vladára“ Nicolu Machiavelliho.

Kryšpín

Žádný režim se neobejde bez tajných policistů, informátorů, pomocníků placených i neplacených, ovšem část národa si demokracii vykládá po svém dle politika Churchilla / demokracie je největší bordel /. Je tady velký rozdíl mezi náročnosti sledovaček dříve a nýní, kdo má počítač, chytrý mobil, chytré hodinky, chytré auto může být bez námahy sledován každý den.