sofid

Existuji aukce na sklady i v ČR? (pořad: Mistři Aukcí)

Zdravím, zajímalo by mě zda existuje něco podobného, jako je v pořadu: Mistři Aukcí, ale v ČR. Pokud někdo nezná, jde o to, že typci koupi při aukci za nějaký obnos peněz nějaký sklad, který je opuštěný (nikdo se k němu nehlásí). Existuje něco podobného i v česku? Aukce skladů (popř.: ruznych věci apod.)

Odpovědi
turbo085

Také jsem po něčem podobném pátral, ale našel jsem jen celní aukce, holt s tím tady budeme muset prorazit :))

obyčprdlý

V Anglii se draží zavazadla od leteckých společností, jenže i ty kufry kterými si dělají reklamu ´´že nevíte co v něm může být za cennosti´´ tak ve skutečnosti jsou už protříděné. Prostě z nich vyndají ty hodně cenné věci elektronika,atd.. a prodají to zvlášť. Exekuční aukce a tyhle veřejné aukce to je to samé, v podstatě se ví o co se draží a lidi se můžou prát.
Mistři aukcí mě zaujali už jen proto že se nedraží konkrétní věci ale celé sklady. Nevím jestli je to pravda, ale docela tomu věřím protože komu by se to chtělo třídit takovou hromadu, když se o to lidi poperou a sami si to odvozí. A pokud je tam nějaký limit třeba že po 1 roce neohlášení se ten sklad můžou prodat a uvolnit pro někoho jiného a pokud o ty skladní prostory je zájem, tak mi to přijde reálné.

Pokud o tom někdo ví více jak to chodí v americe napište, zajímá mě to.
Co se týče ČR co čekáš, tady jsme pozadu se vším. Lakýrníci musí objednávat barvy ze zahraničí a cokoliv trošku speciálnějšího (spojovací materiál, atd.)

VeRe1983

Vím jen o dražbách pořádaných exekutorskými úřady, patřičné informace na webu každého tohoto exekutora. Myslím, že lze dražit pouze jednotlivé položky, nikoliv obsah skladu jako takového.

Michálek1245

Dobrý den, pravidelně se pořádají dražby vedené exekutorskými úřady nebo soudy, kde se otevírají zaplombované sklady a draží se věci vzniklé v rámci trestní činnosti. Každopádně nepočítejte s tím, že je to jak online aukce obrazů. Je to poměrně drsné přehazování, které má s gentlemanskou akcí jen málo společného. A dost často nevíte, na co tam narazíte.