Existuje zvukový ekvivalent laseru ?

Nejlepší odpověď
chudst

Ano, „ticho“ :) Pokud vim, laser sam o sobe zadny zvuk nevydava, to je jen vzita predstava diky filmum.

Další odpovědi
tom004

Asi neexistuje,ale třeba si to někdo spletl s akustickým laserem.Tady je něco víc.

Zdroj: http://archiv­.otevrena-veda.cz/users/I­mage/default/C1Kur­zy/Fyzika/19_20bed­narik_cervenka­.pdf

Děda Louda

Podobně jako laser, maser a další, existuje aplikace metody vynucené zesílené emise i v oboru zvukových rozsahů vlnění – saser.

elektrikář

Trubky z Jericha.