magicm18

existuje zivot po zivote?

jsou ruzne viry a ruzna nabozenstvi a co si myslyte Vy?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Věda na otázku „Co je po smrti?“ dosud nedokázala odpovědět.
Lidé kteří dospěli k jisté úrovni duchovního poznání to vědí již dávno. Tvrdím, že tato znalost je stejně stará, jako lidstvo. A je možné, že toto vědomí mají zakódovány i rostliny a zvířata – prostě vědí, co je jejich úděl. Přijměme tedy zprávy z „onoho světa“ jako fakt, kterému sice nemusíme věřit, ale to je vše, co s ním můžeme udělat. Smiřme se s tím, že život je věčný a dočasný pobyt duše ve hmotném těle je jen krátkou epizodou v existenci naší duchovní podstaty. A z tohoto pohledu se snažme žít!

Další odpovědi
Jakub

Existuje pouze v představách . Nikdo to nemůže dokázat, tak jako existenci Boha v jakékoliv formě.

anetadela1

Já nevěřím tomu, že smrtí všechno končí. Ale na druhou stranu si nedovedu představit, co se děje potom.

Avilx

Ano i ne . Otázkou je jestli člověk má duši nebo je jen poháněn souborem instrukcí která nám nadělila příroda. Je to k zamyšlení, zda-li se člověk rozhoduje besprostředně kvůli aktuálnímu stavu ,náladě, či okolností předcházejících rozhodnutí nebo do toho zasahuje i vnitřní já. Za život se naskytne jistě mnoho možností kdy se člověk může rozhodnout jestli vykoná „dobro“ nebo „zlo“ ale je třeba si uvědomit jestli to dobro je opravdu nutné dobro(dát peníze žebrákovi, který si za ně pak koupí cigarety), a pravda je že ať si to člověk uvědomí nebo ne někde si to pak sám musí kompenzovat. Osobně si myslím že by člověk měl žít takový život aby ho považoval sám za dobrý , a věřit zejména sám v sebe. Ať už to potom jak chce (viz. různé náboženství), myslím si že člověk má svoji duši a ta po smrti zůstává.

COVERENDER

Na tohle neverim. Myslim ze kazdy mame jenom jeden zivot a kdyz clovek umře tak je proste konec.

Nuk nuk

Nemyslím si, že by existoval po životě nějaký nový další život. Osobně ale věřím ve věčný život, tj. pokračování života.

Klarisa

Existuje život po životě.věřit můžete v jakoukoli víru,ale faktem zůstává,že je jen jediný Bůh.Naše duše nebo-li energie přetrvává po smrti.Naše tělo je jen kabát,který odložíme.