Avatar uživatele
lucille

Existuje živočich svítící jako světluška ale vzhledu hlavonožce?

Zdravím, jako mladší jsem často jezdila s rodiči do Chorvatska. Jednou když jsme šli v noci parkem nedaleko moře jsme viděli v trávě mezi stromy malá světýlka. Mysleli jsme si že to jsou světlušky ale když jsme přišli blíž aby jsme si je prohlédli zjistili jsme že to vypadá jako miniaturní chobotničky o velikosti cca 1,5 cm.. Když jsem jednu vzala do dlaně hýbala chapadýlkama a šlo vidět jak se mění intenzita vyzařovaného světla uvnitř jejího těla.. Nevíte prosím někdo co to mohlo být za živočichy? Nikdy víc jsem je už neviděla..
Děkuji

Zajímavá 0 před 696 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
JK2021

Jste si opravdu jistá, že šlo o skutečného živočicha ne např. nějakou světélkující napodobeninu? Znám sice spousty druhů zvířat (o přírodu se zajímám už od dětství), ale o něčem takovém, jsem v životě neslyšel… což ovšem neznamená, že se nemohu mýlit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Mohlo se jednat o žahavce z rodu Periphylla, které jsou známy svým bioluminescentním efektem. Tyto želvy obývají velké hloubky oceánů, ale mohou se objevit i na povrchu, zejména v noci. Jejich tělo je zcela průhledné, což umožňuje vidět světlo generované vnitřními orgány. Jejich velikost se může pohybovat od několika milimetrů až po několik centimetrů.

Ale jak uvádíte, že jste je viděli na suchu, tak to je opravdu neobvyklé a bez obrázku nebo další detailnější charakteristiky je těžké jednoznačně určit, o jaký druh živočicha se jednalo. Možná to byly nějaké druhy svítících hmyzů, které jste zaměnili za chobotničky.

Ráda bych upozornila, že tato informace je pouhou hypotézou na základě poskytnutých podrobností a může se lišit od skutečnosti. Důrazně doporučuji konzultovat s odborníkem na biologii nebo zoologii, aby poskytl přesnější identifikaci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek