bolak

Existuje země, kde mají celoročně stabilní teploty? Jak v zimě tak v létě mezi 15 °C až 25 °C?

tak si to píšu, už to mám uložený v upomínkách „přestěhovat se na…“ akorát mi ještě řekněte, jak je to tam ze zemědělstvím? dá se tam celoročně pěstovat ovoce a zelenina? je tam vůbec vhodná půda?

Nejlepší odpověď
annas

Ano. Je to " Guadeloupe, ostrov patřící Malým Antilám, který najdete v Karibském moři. Leží 7000 km od Evropy a 2900 km od Severní Ameriky. Omýván je Atlantským oceánem a Karibským mořem. Nejbližší sousedé ostrova jsou Dominika na jihu a Antigua a Barbuda na severu. Spřízněný je také nedaleký ostrov Martinik, který je, stejně jako Guadeloupe, francouzským zámořským územím.

Klima Guadeloupu je mírné tropické. To naznačuje, že tu velké teplotní výkyvy nezažijete. Průměrné teploty se po celý rok pohybují mezi 22 a 30 °C. Příliš horký vzduch je zpravidla ochlazován pasáty. Také moře má stabilní teplotu – celoročně okolo 27 °C. "

http://www.in­tera.cz/dovole­na/zeme-informace.asp?ze­me=81

Další odpovědi
johana 56

Kapverdy.
Patří mezi návětrné ostrovy.Denní teplota od ledna do prosince mezi 23°C – 29°C,v noci kolem 15°C,krásné prostředí,jiná kultura,nezapo­menutelné zážitky.
Ale také zde je možno vidět markantní rozdíly mezi perfektně vybavenými letovisky a běžným životem domorodců.Největším problémem ostrovů je zásobování pitnou vodou.Pro turisty pouze balená,místní obyvatelé ji musí draze zaplatit a vystát frontu u cisteren.

Doplňuji
Tak konkrétně na Boa Vista moc zemědělské půdy není.Jinak tropické ovoce všeho druhu je možné vypěstovat.Kokosové ořechy byly větší než moje hlava…Základem živobytí je rybolov,z domáciho zvířectva hlavně chov koz.

http://kapver­dy.svetadily.cz/clan­ky/Kapverdska-republika

marci1

Třeba Kanárské ostrovy. 🙂
„Průměrné denní teploty se pohybují v období od listopadu do dubna většinou kolem 21°C, po zbytek roku poté kolem 25°C. Noční teploty neklesají pod 10°C mimo sezónu, v sezóně potom kolem 20°C.“
Tam by se mi líbilo ! 🙂

Zdroj: http://www.etra­vel.cz/pocasi/ka­narske-ostrovy#utm_me­dium=cpc&utm_sou­rce=google&ut­m_campaign=dy­namicka&gclid=CPW­_4dX2pccCFaIS­wwodsXgL_w

štamgast

Hlavně, že na Kanárech dneska mají mít 31 stupňů.
No mě by klidně stačil sever Skandinávie, Anglie nebo Kanady. Vůbec mi v zimě nevadí teploty třeba –15 stupňů, hlavně ať v létě tam není vedro.

jebatadmina

Příspěvek smazán administrátorem.

bolak

annas: tam budu jednou bydlet, blbý je že se tam nedá dojet na kole..

annas

To je pravda. Přej si, aby ses tam v příštím životě narodil. 🙂