zjentek

Existuje zařízení, kterým bych zachytil fotopast?

Bystrý si dle zvolené kategorie už jistě povšiml, že foťák nejspíš nemyslím ;)

„Hledačka“ fotopastí na principu- ať past tě vidí či nevidí, ty víš o pasti.

Gecco tohle přesně mě zajímá, ale vůbec tomu nerozumím. Na co s sebou potřebuju mít mobil či foťák? To zmiňovaný „přisvícení“ za tmy nemám šanci vidět normálně holýma očima? Když, tak v diskuzi, díky ;)

Nejlepší odpověď
gecco

Za tmy je to snadné – koukej okolo sebe v IR pásmu a uvidíš ji – většina fotopastí má IR přisvícení…
😉
A neboj – nemusíš si kupovat noktovizor, stačí úplně obyčejný digifoták, nebo i telefon (s fotoaparátem)…
Přes den by to mohlo taky zafungovat.
A nebo se prostě koukej pořádně…
😉

Další odpovědi
dubraro

Já myslím, že zjentek myslí úplně jiné pasti, než které fotografují v noci zvířata.
https://wazeo­pedia.waze.com/wi­ki/Czech/Rada­ry_a_kamery
https://www.sve­tandroida.cz/po­licejni-radary-cesko-201502

Dochy

Vzhledem k tomu, že se jedná o zapnutá elektronická zařízení, by sis s sebou do lesa mohl vzít nějakou přenosnou verzi Tamary (pokud ji někdo někdy zkonstruuje)

gecco

Dubraro – sááákra, to mne nenapadlo…
😉
Zjentku – pokud myslíš fotopasti na rychlé řidiče, můžu tě ubezpečit, že neexistuje žádné opravdu spolehlivé zařízení… Dost jsem po něm pátral – a marně…
😉
Na druhou stranu – za rychlost jsem neplatil nejmín 20 let (tukytuk), stačí se dobře koukat okolo sebe a trochu předvídat (a že fakt pomalu nejezdím…).
___
Praha – ValMez něco málo pod dvě hodiny…
😉

zjentek

Ha, dubraro mě navedl na fungl novou otázku- můžu s antiradarem z auta, najít fotopast v lese? Alespoň nahrubo tak určit lokalitu, jkde se fotopast nachází a pak ji dohledat tím způsobem, jak mi zde radíte (gecco Dochy)- šlo by to? Pro mě by to byla báječná zábava, mnohem lepší než nějaký "kešovky"a pod…
Ano, bystřejším je už jasné, že mám v plánu hledat fotopasti, bo mi v lese vadí, i když o nich nevím! Bude to novým smyslem života a neptám se na názor, zda je to správné. Prodavači se také neptají, nač máte tu past ..takže proto.

gagaga

jezisimaria! a ja takove fotopasti mam po cele zahrade.
nemam plot, a bydlim v lese:)
zrovna ted jsem poslala nasi an. fotky z unora – party divocaku
mam i srnky..denne, lisky a zajice :p
takova mala ZOO
taky navstevam rikam , ze brzy zacnou platit vstupne
:)

  • iv-

tak snad ty moje neukradnete ;(

dubraro

Ne, pracují na jiném principu. Fotopast v lese je v podstatě foťák, který má místo spouště připojené PIRko (pasivní infračervené čidlo), podobné jako detektory pohybu v EZS. Fotopast v lese je PASIVNÍ, nic nevyzařuje.
Past na silnici funguje buď na principu odrazu elektromagnetického záření (klasický radar) nebo laserového paprsku. Takové zařízení AKTIVNĚ něco vysílá a to něco lze zachytit a detekovat.
Další variantou silniční pasti je úsekové měření, což jsou obyčejné kamery, umístěné nad silnicí v určitém rozestupu, a jejich obraz je vyhodnocován počítačem. Obdobně kamery snímající průjezd na červenou (často doplněné speciálním režimem semaforu, kdy po zelené jde ihned červená). Tyto pasti jsou opět PASIVNÍ, nelze je detekovat, ale obvykle jsou dobře viditelné.

gecco

Antiradarem (nějaký širokopásmový scanner?) fotopast nenajdeš…
😉
Fotopast ´ obyč´ najdeš nejlíp tím snímačem IR…
Fotopast GSM (se SIM) pak Agátou (IMSI catcher), ale na tu potřebuješ ´pár milionů´ – a její používání není legální (tedy – pokud není autorizováno…).
😉

gecco

BTW – vyzkoušet si to můžeš třeba na DO (k TV…) – ta dioda taky svítí v IR…
😉

zjentek

Máš nějakou praxi? Jak přesně to nejlépe vyzkouším? Mám fotit ovladač při přepnutí z čt na polaka?

gecco

Koukni se fotákem na diodu ovladače a zmáčni na něm ´cokoli´…
Uhlídáš…
😉

gecco

Jak píše Dochy – očima IR neuvidíš, ale snímač to vidí – a ty na displayi taky…
😉

Dochy

To přisvícení se zpravidla dělá infračervenýma LED právě proto aby to nebylo vidět a neplašilo pozorované. V kamerách na to ale reagují čidla na červenou, takže to na mobilech, foťácích a kamerách vidět je.

zjentek

;)) Konečně mi to začíná dávat souvislosti…