kratagott

existuje zařízení které umožní nabíjení baterie bezkontaktně, např. indukcí i jinak?

auto zastaví u obchoďáku na parkovišti, a zařízení pod povrchem a v autě vejdou v interakci a dojde k dobíjení baterie. Je to Sci-Fi?

Odpovědi
anonym

Není to sci-fi – takové zařízení existuje…
Ale – správně jsi zmínil „zařízení v autě“ – tímto zařízením musí být (např.) indukční ´sběrač´, který ze zařízením „pod povrchem“ produkovaného elmg. pole naindukuje napětí na vstup nabíječky v autě.

mosoj

Není to ještě úplně běžné, ale několik modelů mobilů již tímto disponuje.

http://www.pcmo­bil.cz/236768-samsung-sada-pro-indukcni-nabijeni-ep-wi950e-pro-galaxy-s4-bila.htm