Complex

Existuje zaměstnání fotografa pro Wikipedii či Google?

Odpovědi
Kepler

Možná ano, ale moc tomu nevěřím. Jsou tam záběry s celého světa.

Edison

To by nikoho neuživilo. Takže spíše nikoli a tyto společnosti budou nejspíše využívat banky s fotografiemi. Více a lépe se dá vydělávat právě na těchto bankách s obrázky, zvuky a podobně.

Doplnění: Nejlepší je fotografovat pro National Geographic. 😉 Buď být přímo jejich, nebo se jim aspoň pokusit sem tam nějakou fotku prodat jako fotograf na volné noze. Ale to už vážně není jednoduché. Ale zase se na tom fak dá trhnout, když se povede fotku NG vnutit, nemluvě, když ji daj na titulku.

Drap

Pro Wiki, zřejmě ne, ale Google má své fotografy. Stát se jejich fotografem nebude nic snadného.

Palpatine

Ne protože obrázky co ti Google najde jsou obrázky z jiných stránek a Google je ve vlastnictví nemá. A Wikipedie je založena na dobrovolnosti. Lidé z celého světa tam píší dobrovolně a vkládají bud své vlastní fotky nebo fotky z jiných stránek, na které mají práva.

ivzez

Také se domnívám, že Google fotografy zaměstnává,
zatímco Wikipedie nikoliv.

Ti fotografové ale nefotí ty fotky, které najde vyhledávač.
Autoři fotek a obrázků ve vyhledávači jsou z celého světa
a nejde o zaměstnance Google.

Palpatine

ivzez já se domnívám že nemáte úplně pravdu. Google totiž nemá žádnou stránku, kde by poskytoval obrázky a fotografie. Vyhledávač najde pouze ty, které jsou z jiných zdrojů.