Monyszek

Existuje zákon na příjmení dítěte?

Nedávno jsem četla, že prý z právního hlediska je příjmení vždy po matce, pokud do 6 měsíců není plánované sezdání rodičů? Je tomu opravdu tak či je to ,,drb" a můžu se svobodně rozhodnout, jestli dítěti dáme jméno po otci či matce než bychom se případně vzali?

Nejlepší odpověď
anonym

par. 19, Předpis č. 301/2000 Sb. Zákon o matrikách, jménu a příjmení…

Zdroj: http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2000-301

Další odpovědi
Drap

Neni to pravda. Pokud je známá totožnost obou rodičů, tak podepíší souhlas opříjmení dítěte. Dítš může mít příjmení jak po otci tak po matce