Avatar uživatele
Mravenec

Existuje zákon hovořící o umístění jedů na krysy?

Již delší dobu se přu v baráku o umístění jedu na krysy, z mého pohledu contra legem. Soused, který má na starost údržbu, umísťuje granulový jed na krysy na dvorek objektu. Na dveřích u vchodu není uvedeno varování, že je na dvorku jed a jeho složení, což by dle mě mělo být. Má navíc právo umístit jed „do přírody“, i když se jedná o přilehlý pozemek objektu? Musí být de lege lata umístěno na viditelném místě varování o jedu?

Nejvíce by mi pomohlo najít zákon, který toto vymezuje a já si ho sám rád přečtu.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? JájsemRaibek, gecco před 2624 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Přímo zákon to neřeší, ale existuje na to příslušná metodika. Tou se řídí osoba odborně způsobilá, která rozhodně o umístění a zohledňuje další aspekty. Myslím, že vše je dobře popsáno v http://www.ade­ra.cz/pdf/meto­dika-deratizace.pdf

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Ferdo: Ale jde taky o to, jakou jedovou nástrahu používá. Některé volně dostupné nemusí být dále školen a není tzv. osobou způsobilou.
Na balení návnady by měl být návod a ten i jako laik by měl dodržet. Pokud v návodu není výslovně uvedeno, že se nesmí použít venku, tak může.
Jinak i jako laik by měl návnadu umisťovat tak, aby předcházel možnému požití třeba dětmi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mravenec

Ad Kepler : Díky, přečtu. Dá se tedy předpokládat, že správce není odborně způsobilý, že? 😁

před 2624 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

To já ani ty nevíme, správce může být zároveň i osoba odborně způsobilá pro deratizaci. Pokud je, měl by to doložit.

před 2624 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek