Frckar

Existuje web, kde se dá naučit za krátkou dobu HTML, XHTML, CSS a Javascript? Potřebuji aby to bylo polopaticky. Děkuji

Nejlepší odpověď
chudst

http://www.jak­psatweb.cz (edit.: arygnoc byl rychlejsi :))

Jak se to naucit za kratkou dobu? Nijak. Programujte, programujte, programujte.

Nejdrive se poradne naucte HTML (resp. XHTML – jsou temer totozne, ale XHTML je striktnejsi v dodrzovani tagu; naucite-li se HTML, preucit se na XHTML neni problem – v praxi to vicemene znamena, ze vsechno musite uzavrit a dodrzovat uzavirani tagu v poradi, v jakem je pisete. Treba html dovoluje <u><b><i>AHOJ</u></i><­/b>, zatimco v XHTML to musi byt <u><b><i>AHOJ</i></b><­/u>). Pak k tomu pridejte CSS. Udelejte treba 30 stranek. Nemusi byt vzhledove vubec dokonale, ale udelejte kazde jiny desing. Ja zvladnu udelat rekneme 2 trosku slozitejsi vzhledy denne; aby to trosku vypadalo, vetsinou mi to trva tak 2–3 dny, nez udelam vzhled. Proste u pocitace sedte treba 6 hodin denne a jen a pouze zkousejte. Jakmile udelate 10 stranek vzhledu sam temer bez pomoci webu (i ja si obcas s CSSkem vypomaham na webu, nepamatuji si napriklad vsechny druhy odrazek), pak prejdete dale – naucte se delat javascript.

Další odpovědi
arygnoc

http://jakpsat­web.cz
Doplňuji:
chuds:

javascriptu bych se při tvorbě stránek vyhl, spíš bych volil php scripty.
javascript je bohužel dost sprofanovaný, dají se ním nastartovat různé „podstrčené“ prográmky (scripty) – proto ho dost uživatelů (opět) začíná vypínat.

Na svých stránkách jsem ho také používal, dnes ho už mám nahrazen výhradně php scripty se stejným efektem.

a php nelze zakázat (neběží u klienta, jako javascript, nýbrž na servru (ten ho musí ovšem podporovat)).

Convallaria

když sem začínala, tak sem se to učila taky podle webu, ale nebylo to zrovna nejlepší.

já doporučuji knížku: Martin Domes – Tvorba WWW stránek pro úplné začátečníky