Avatar uživatele
Frckar

Existuje web, kde se dá naučit za krátkou dobu HTML, XHTML, CSS a Javascript? Potřebuji aby to bylo polopaticky. Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? suaeda před 4615 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chudst

http://www.jak­psatweb.cz (edit.: arygnoc byl rychlejsi :))

Jak se to naucit za kratkou dobu? Nijak. Programujte, programujte, programujte.

Nejdrive se poradne naucte HTML (resp. XHTML – jsou temer totozne, ale XHTML je striktnejsi v dodrzovani tagu; naucite-li se HTML, preucit se na XHTML neni problem – v praxi to vicemene znamena, ze vsechno musite uzavrit a dodrzovat uzavirani tagu v poradi, v jakem je pisete. Treba html dovoluje <u><b><i>AHOJ</u></i><­/b>, zatimco v XHTML to musi byt <u><b><i>AHOJ</i></b><­/u>). Pak k tomu pridejte CSS. Udelejte treba 30 stranek. Nemusi byt vzhledove vubec dokonale, ale udelejte kazde jiny desing. Ja zvladnu udelat rekneme 2 trosku slozitejsi vzhledy denne; aby to trosku vypadalo, vetsinou mi to trva tak 2–3 dny, nez udelam vzhled. Proste u pocitace sedte treba 6 hodin denne a jen a pouze zkousejte. Jakmile udelate 10 stranek vzhledu sam temer bez pomoci webu (i ja si obcas s CSSkem vypomaham na webu, nepamatuji si napriklad vsechny druhy odrazek), pak prejdete dale – naucte se delat javascript.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

http://jakpsat­web.cz
Doplňuji:
chuds:

javascriptu bych se při tvorbě stránek vyhl, spíš bych volil php scripty.
javascript je bohužel dost sprofanovaný, dají se ním nastartovat různé „podstrčené“ prográmky (scripty) – proto ho dost uživatelů (opět) začíná vypínat.

Na svých stránkách jsem ho také používal, dnes ho už mám nahrazen výhradně php scripty se stejným efektem.

a php nelze zakázat (neběží u klienta, jako javascript, nýbrž na servru (ten ho musí ovšem podporovat)).

Upravil/a: arygnoc

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Convallaria

když sem začínala, tak sem se to učila taky podle webu, ale nebylo to zrovna nejlepší.

já doporučuji knížku: Martin Domes – Tvorba WWW stránek pro úplné začátečníky

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek