dust8

Existuje vůbec něco jako pojem „částečný hřích“ a jak jej laicky vysvětlit?

Nejlepší odpověď
annas

Hřích může být malý nebo velký,. případně hlavní hřích. S nimi souvisí vina a trest. Trest může být ve formě odpustku, odpuštění.

"Katechismus katolické církve uvádí: Odpustek znamená, že se před Bohem odpouštějí časné tresty za hříchy, jejichž vina byla zahlazena; je to odpuštění, které náležitě připravený věřící získává za určitých podmínek.

Odpustek je částečný nebo plnomocný podle toho, zda částečně nebo úplně osvobozuje od časného trestu za hřích. Odpustky mohou být přivlastněny živým nebo zesnulým (Katechismus, 1471)."

http://www.ka­tolik.cz/otaz­ky/ot.asp?ot=2372

Další odpovědi
Drap

Podle mne je to nesmysl.Buď hřích je, nebo neni. Stejně jako třeba částečná prosba, nebi částečná facja atd.

Edison

Trochu těhotná a trochu mrtvý… Vše podstatné o hříchu máš v těch dvou lincích u příslušné otázky. Tak se NEPTEJ znova na již zodpovězené a zapoj ten špund na krku.

aliendrone

Edison>>> Špund, mozq (mozeq) – kam na to chodíš? ;) :D :D