Avatar uživatele
Bronzový

Existuje vůbec bezdomovectví? (Stav, kdy kdosi chce domov, leč není mu to umožněno.)

Prošel jsem několika systémy v různých zemích. Nikde jsem neskončil jako bezdomovec. Jednou jsem dokonce vyšel i z žebroty. Vyžebrané peníze stačily na velmi nechutné ubytování a jídlo na pár dní. Prokazatelná hmotná nouze dotovaná napříč EU, odpuštění 2/3 dluhu státem, ... Nejdéle mi trvalo nalezení práce v Německu - 3 dny. (Ve Francii den, v ČR den, v Mongolsku 2 dny, ...) Ať dělám, co dělám, z každé nouze se dá vyhrabat. Dokonce jsem jednou vyšel i z bezdomoveckého squatu. Za 200 korun jsem se svedl upravit (zbavit smradu, oholit, ...), vyjet nejhorší práce (internet/časopis - obojí cenově stejně) a zbylo mi na pizzu. Pokud kdosi namísto toho počne pít, či tak, jak k tomu přistupovat? V Praze mi začátek bez čehokoli trval den. I kdybych snad měl měsíc žít jako bezdomovec, jednou to zkrátka musí vyjít. Docházím zkrátka k závěru, že systém funguje nadmíru dobře - dokonce mi umožnil utvořit si rezervy. Nevšiml jsem si, že by ostatní měli zhoršené šance.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

ste mladý, zdravý, šikovný, inteligentný muž....a určite máte trvalú adresu a aspoň jedného rodinného príslušníka, na ktorého sa môžete obrátiť

absolútna väčšina bezdomovcov má vážne mentálne problémy=sú nesvojprávni
časť z nich je aj fyzicky chorá ak nie rovno hendikepovaná
majú vyšší vek
majú príšernú rodinu, ktorá im ublížila ako sa len dá

predstavte si 50ročnú schizofreničku s IQ 55, ktorú rodina obrala o dedičstvo a vykopla z domu....alias klasická bezdomovkyňa.....ako by si ona mala nájsť prácu a bývanie?

sýty hladnému neverí, privilegovaný bude nadávať na slniečkárov......

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Ne každý je tak chytrý, vyspělý, schopný, světaznalý renesanční muž jako ty, Matesaxi.


Avatar uživatele
Stříbrný

bezdomovcem se staneš ani nevíš jak...náš panelák byťák prodal novému majiteli i s nájemníky kteří si své byty museli koupit, kdo na to neměl tak se stěhoval, na mráz, pod most, do stodoly ke známým, na garáž, do karavanu, podnájmu a tak podobně, někdo se zbláznil jinej rovnou oběsil, skočil z balkónu...jo, nejsme rozvojová země (ale brzo budem) jsme civilizovaná střední Evropa (ČR) ještě něco ?


Avatar uživatele

Máte trvalou adresu?Taky jsem kočoval, když mě rodiče ve 22 letech zradili, nyní jsem v podnájmu a musím platit obrovské sumy v poměru toho mála, co vydělám na podřadných pracích nebo dostanu almužnu, můj pán má 2 mercesy díky generačnímu majetku a schopnostem jej udržovat, je spravedlnost krutá?Hlavně to zdravíčko, protože jisté není nic, jenom smrt, aproto ji uznávám.

Děti nemám, protože jsem impotentní a účet taky ne, protože exekutor je horší, než mor! (naštěstí nedlužím miliony, ale jsou to vydřidiuši).


Avatar uživatele
Pokročilý

Bezdomovectví ale nemá ve svém významu obsaženo nic z toho, co jmenujete. Bezdomovec je prostě člověk, který nemá domov, ve smyslu ubytování. Definice neříká nic o schopnostech a systému či pravidlech.


Avatar uživatele

TOBĚ se to mluví když jsi mladý.Ale zkus sehnat práci v 55 letech.V některých regionech neseženeš ( vlastnï zkušenost).Sice mám barák, auto Š 120, ale tento režim mně NUTÍ to prodat.Aby jsi pochopil.Jsem NEZAMĚSTNANÝ, nikde mně nechtějí vzít, PROTOŽE PRO NAŠI FIRMU JSTE NEPERSPEKTIVNĪ, manželka brala 8500 a když jsem žádal o sociální dávky tak mi je nedali.Základní minimum na jednoho je 3100, na dva 3400, čili dohromady 6500.A protože manželka brala těch 8500, tak jsme byli nad životním minimem.Když jsem se s nimi žádal, tak mi řekli ať prodám barák a auto a budu mít z čeho žít.
TAK TOHLETO BY SE MNĚ ZA KOMINISTŮ NIKDY NESTALO, abych na stará musel prodat majetek na který jsem celý život šetřil.


Avatar uživatele
Zlatý

O príčinách bezdomovectva sa popísalo už veľa slov.
Tovtipné, čo píšete o mikrokrátkej dobe bezdomovectva, dni, to môžte brať ako relax od starostí s bývaním... Mesiac bez domova... to ešte máte zdroje a ľudskú dôstojnosť, ale až skutočný život bez domova na ulici, až vtedy začínate strácať pojem o čase... Stať sa bezdomovcom je strašne ľahké. Stanete sa ním buď z vlastnej viny, ale nie vlastnej viny.
Prvé krátke obdobie asi tak do 5 rokov života na ulici ešte máte snahu sa začleniť do spoločnosti a zháňať si ubytovanie. Trvá to aspoň do tej doby, kým máte peniaze a platné doklady. Ale už tu narazíte na problém, trvalú prácu vam nik nedá, pretože nemáte trvalé bydlisko, trvalé bydlisko nedostanete, pretože nemáte peniaze a peniaze nemáte, pretože nemáte prácu. Brigáda a ubytovňa, to je len dočasná záplata... A tak postupom času spoločensky klesáte, už nerozmýšľate o bývaní a práci, ale len o prežití. A to ostatné už vidíte na ulici, pri kontajnery a padobne...


Avatar uživatele
Stříbrný

... jaký si to uděláš,takový to máš ...


Avatar uživatele
Bronzový

Každý člověk má trvalé bydliště. Bezdomovci ho mají na obecním úřadě.


Avatar uživatele
Bronzový

To je taková poněkud autistická otázka člověka, který nějak nechápe, že nejsou všichni lidi stejní. Možná by bylo zajímavé, kdyby ses vypravil někam do "jámy lvové" vysvětlit těm lidem, že bezdomovectví neexistuje. A jen tak mimochodem, mezi bezdomovci je poměrně značné zastoupení i lidí, kteří trpí různými psychickými problémy a často mají problém se zvládáním i běžných životních situací.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

led

lahny má pravdu, ale len do tej miery, že
hovorí o ľuďoch, ktorí si domov "neprepili, či neprehrali v kartách". Takí ľudia o svoj domov prišli aj v minulom režime a potom bývali na ubytovniach (aj vtedy).

Avatar uživatele

anonym

plutorion - pracuji na sobě dobrých 15 let, jo taky jsem byl arogantní, ale realita mě probrala, realita kdy není cesty zpátky, chudých lidí je nejvíc a jak se dostanete mezi ubožáky, tak je lepší se nemnožit, jednak přiděláte starosti sobě a jednak zprzníte další život svému potomkovi taky, co mám dělat, když jsem se narodil?žít nebo přežívat až do soudného dne?věřím tomu, že mě kristus zahrne láskou, které se mi nedostalo a to jsem si neudělal sám, to ne"než aby boháč vešel do božího království, to by snáze prošel velbloud uchem jehly"- duchovní útěcha, nic jiného nemá smysl.

Avatar uživatele

anonym

lexx má svatou pravdu!Už nemám likéry, ach jo.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 926
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 432
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.