hanny 2

Existuje ve Švýcarsku kriminalita?

Doplňuji:
Butani – Ouentos učí angličtinu,takže mu to nedělá problém.

Nejlepší odpověď
quentos

že pochybujete :{)> jako všude. Jen je jí méně:

http://gekos.no/ar­t/En?view=medi­awiki&article=Swit­zerland

Kdo ví, co je na tom pravdy, ale tento zdroj mluví i o fenoménu „obrácené kriminality“ ve Švýcarsku – přijdete domů, najdete násilím vypáčený zámek, ale místo, aby vám v bytě něco zmizelo, něco naopak přibude, třeba nová televize :{D>

Další odpovědi
dědapetr

Kriminalita ve Švýcarsku patří mezi nejnižší ze všech průmyslových zemí světa. Přesto se vždy vyplácí si na rušných místech hlídat peněženky a zavazadla.
http://www.olym­piatravel.cz/zem­.asp?id=105

suaeda

Shodou okolností v našem domě bydlí Čech, který před komunisty utekl do Švýcarska. Žije tam více jak 40 let a stěžuje si, že tam dřív bylo podstatně bezpečněji. Problémem tam nejsou Švýcaři, Cikáni ale hlavně přistěhovalci z jihovýchodu Evropy. Hlavně z Balkánu. Především se jedná o Kosovské Albánce, kteří prý tam dělají podobný binec jako naši cikáni. Navíc jsou to vesměs muslimové a to je další velký problém.
Doplňuji:
Jinak je to země, kde referendum (u nás stále zákon o referendu není!) je naprosto normální. O všem tam rozhodují všichni lidé hlasováním. Jak v obci tak v kantonech. U nás to je jen sen.

ReHu

Z jakého důvodu by neměla existovat?
Jen je jí méně.