Existuje ve světe nějaký stát, kde neexistuje úřad práce?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že takový Vatikán ho určitě nemá. Tam se snad ani nepracuje, ve smyslu vytvářet hodnoty. 🙂
No a v Kimově říši má právo na práci, stejně jako v každé komunistické diktatuře (přeloženo musí pracovat), každý. Musí makat skoro zadarmo. Tak na co úřady práce?

Další odpovědi
orestez

Zajíotázka. Většinou jsou lidé sociální. Solidární. Tam, kde žijí, samovolně vyvíjí socialismus. Podobně jako když na pastvině krávy vytváří hnůj. Jako by se vytvářela symbióza hladových včel s břichatýma rostlinama. Úřad práce, to mě zní jako ministerstvo lásky nebo pravdy. Je nutné pracovat tak, aby se to vešlo do našich představ? Že se musí vstávat brzy ve 4 hodiny, aby se stihl vlak který zastavuje u továrny? Nebo stačí vydělat si na polopoloživobytí sběrem odpadu a jeho prodejem k zaplacení svíček k zahřátí? Co komu prospěje, když se pozastaví nad různým úhlem pohledu na svět. Je dokonalé stavět společný svět? Mrakodrapy? Otročit ve výškách, nebo trpět v průvanu o 15 °C v obrovské montážní hale? Nebo být zahozen a jít? Nebo zase opakovat totéž. Najít každého člověka a začlenit ho, umístit, podobně jako předškolní děti Valachové do ústavu Stàtu.

Úřad práce spojený se sociálním úřadem pomáhá dojít tlející maso. Netlelo by, kdyby nemuselo platit pravidelné nájmy, daně a daně z daní. Který stát, to je mi putna, jako včele. Musí to za den udělat jinak chcípne. Pro nás včely je v našem úlu úřad práce důležitý. Jiné úly a státy mě nemohou zajímat. Ani z existenčních, ani zájmových důvodů. Leda, že bych byl odhodlán lézt na kokosovník bos, oblečen v bílém prostěradle.
Mám za to, že přes všechny nejm. nešvary máme nejlepší systém pro ochranu ekonomicky neaktivních…

PS: *Cukrudární lidé jsou z principu chudí. Protože jsou hloupí, neměli by nikdy říkat ANO.

(*Solidární)