Kepler

Existuje válka, kterou nikdo nevyhraje?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Abstraktně řečeno proti lidské hlouposti.

Pokud by mělo jít o skutečnou válku, tak bych řekl, že za současného stavu a techniky je to jaderná válka. Ta podle mě nemůže mít vítěze (jen poražené). Jeden stát aktivuje a použije jaderné střely a totéž udělají i další. Prozatím nemáme žádnou obranu ani zbraně vůči těm jaderným, jejich použití by bylo devastující pro všechny zůčastněné strany (nebo spíš pro všechny vůbec). A když už by se lidé odhodlali je použít, tak by se to rozjelo, na hlavní města, centra, středika moci, civilizace,… stamiliony mrtvých a velko/města zničená, včetně veškeré infrastruktury, vlády, obchod, moderní svět,.. Lidstvo by samozžejmě mohlo přežít, mohlo by se vzpamatovat, ale to je zde jedno. Podstatné je, že taková válka by vítěze neměla.

Další odpovědi
aliendrone

MRAKY! Co vím já, tak třeba životní boj ještě NIKDO trvale nepřežil. ;) :D :D

orwell

Já si myslím, že existuje. Tak třeba já už asi půl století válčím se starou a pořád je to nerozhodně.

marci1

Ano. Pokud dojde k formálnímu ukončení války. 🙂

paul1

Tak nějak to říkal Werich: „Boj s lidskou blbostí je věčný“, nebo též:
Nad lidskou blbostí se taky nedá zvítězit. Ale nikdy se nesmí přestat proti ní bojovat.

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/270417-jan-werich-nad-lidskou-blbosti-se-taky-neda-zvitezit-ale-nik/

zjentek

Jo a nazývá se ŽIVOT!

hapiky

třetí světová válka.

da ny

Ano.
Může to být výsledek kompromisu, tolerance, spolupráce i ignorace ;D Také ústupu, toho moudřejšího/sil­nějšího.
Tu a tam se stane, že „vycouváním“ cizí armády z válečné vřavy (spojenecké nebo invazivní) z území/konfliktu, není vítěze a ni poraženého. Země zůstaly „napospas“, svým vnitřním konfliktům (vláda, kmeny se svými rozdílnými zájmy, separatisté). Bez pevné/sjednocující „ruky/hlavy“.

Přimělo mne, připomenout si:
Podobná situace z r. 2008 se opakuje :( „Těžko mohl kterýkoli z gruzínských „jestřábů“ předpokládat, že případnou akci proti svým chráněncům nechá Moskva bez odpovědi.“
Válkou zbídačená Gruzie (následky války, ale rovněž i globální finanční krize).KRIZE MEZI ZÁPADEM (EU a USA a RUSKEM. Rusko „hájilo své zájmy“ i zájmy separatistických režimů v Jižní Osetii a Abcházii.
Ale USA nepatřily mezi poražené proto, že Gruzii vojensky nepodpořily…….. Vojenská konfrontace s Ruskem byla nemyslitelná a tak zůstalo u silné rétorické podpory nejen ze strany prezidenta Bushe.“
PORÁŽKA EU je to, že nikoho nepřekvapila. V průběhu konfliktu se projevily veškeré slabiny, které produkuje přijímání společných rozhodnutí v EU, posílené o neshodu jak má Unie jednat s Ruskem.
ZEJMÉNA od r. 2014, vše „napravuje“, ve svém konání neustálými SANKCEMI. V konfliktu UkrajinaX Rusko vyzbrojováním. Snahou o společný postup jednotu jednotlivých zemí. Kdy ABSOLUTNÍ jednota NENÍ MOŽNÁ. Pro odlišné ekonomickou sílu zemí. Odlišnou (ne)závislost na Rusku (zdroje, obchod). ODPOVĚDNOST politiků a EMOCE, hrající obrovskou roli. Sebezničující dopady na obyvatele jednotlivých zemí. KRIZE, kam se podíváme…… Za cenu určení vítěze a poraženého i ješitnosti mnohých aktérů, může být jejich, velmi vysokou obětí.

https://www.res­pekt.cz/fokus/gru­zie-a-rusko-valka-bez-vitezu

„Musíme sa rozlúčiť s hľadaním jednej pravdy a naučiť sa žiť s pravdami.“ — Willy Brandt
„S európskymi rokovaniami je to ako s milovaním slonov: všetko sa odohráva na vysokej úrovni, rozvíri sa veľa prachu – a trvá veľmi dlho, kým niečo z toho vzíde.“ — Willy Brandt
Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/au­tori/willy-brandt/

zjentek

Orwell: nakonec prohraješ 🤷‍♂️ …jen „z dlouhé chvíle“ natahuješ čas, nic víc.